PARTNER PORTALU
 • BGK

Radomski rower miejski strzałem w dziesiątkę

 • JS    14 lipca 2017 - 21:24
Radomski rower miejski strzałem w dziesiątkę
W systemie Radomskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się już ponad 11 000 użytkowników (fot. radom.pl)

Już 100 tysięcy razy mieszkańcy Radomia i turyści wypożyczyli Radomski Rower Miejski. Oznacza to, że każdy z 260 rowerów ma za sobą średnio ponad 380 wypożyczeń.
Po udanym programie pilotażowym Radom postanowił od razu uruchomić system z prawdziwego zdarzenia. - Zgodnie z naszymi oczekiwaniami Radomski Rower Miejski szybko zaskarbił sobie przychylność mieszkańców – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Nie bez znaczenia jest też prorowerowa polityka władz miasta, budowa ścieżek rowerowych i uprzywilejowanie ruchu rowerowego na wielu ulicach w centrum Radomia – dodaje.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski nie kryje zadowolenia z odzewu, z jakim spotkało się uruchomienie roweru miejskiego. – Duża liczba wypożyczeń pokazuje, że rower miejski był oczekiwany przez radomian. Doskonale sprawdza się jako alternatywny środek transportu dla osób dojeżdżających do pracy czy do szkoły. Widać również, że wielu radomian jeździ rekreacyjnie. Wszystkie nasze działania skierowane do rowerzystów to element budowy miasta nowoczesnego, przyjaznego dla mieszkańców, oferującego wysoką jakość życia – mówi prezydent.

1 kwietnia zostało uruchomionych 25 stacji Radomskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców oddano 250 rowerów, w tym dwa familijne i dwa tandemy. Na początku maja otwarto kolejną stację. To pierwsza w Radomiu stacja sponsorska. Powstała przy hipermarkecie E. Leclerc, który sfinansował samą stację i 10 dodatkowych rowerów.

W systemie Radomskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się już ponad 11 000 użytkowników. Najaktywniejszy z nich wypożyczył w tym roku rower 316 razy. Jak dotąd mieszkańcy Radomia najchętniej wypożyczali rowery w maju. Tylko w ciągu jednego miesiąca wypożyczono wtedy rowery 34 517 razy. 19 maja padł rekord wypożyczeń -  jednego dnia było ich aż 1822! Średni czas jednego wypożyczenia to 20 minut i 41 sekund.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (7)

 • singer mac, 2017-07-26 13:50:09

  Do wujt gminy: Zobacz sobie wszystkie komentarze, a nie tylko te co się na górze wyświetlają. Chodzi o rowery indiana
 • wujt gminy, 2017-07-24 14:35:59

  Do Szaweł: Jaka polska marka? OCB?
 • lego, 2017-07-23 23:55:56

  Do Szaweł: no a co? Może mało znana, ale osprzęt mają dobrych znanych marek i to najważniejsze.