PARTNER PORTALU
  • BGK

Ratunek dla Przewozów Regionalnych

  • PAP    12 maja 2010 - 15:07

53 mln zł przekaże świętokrzyski samorząd spółce Przewozy Regionalne PKP na sfinansowanie przewozów pasażerskich na terenie województwa w okresie od 13 maja br. do 8 grudnia 2012 roku. W środę podpisano w Kielcach umowę w tej sprawie.
Zgodnie z umową dofinansowane zostaną przewozy pasażerskie na liniach: Kielce - Skarżysko-Kamienna, Kielce - Sędziszów (pociągi do Katowic), Kielce - Sędziszów (pociągi do Krakowa), Kielce - Włoszczowa oraz Skarżysko-Kamienna - Ostrowiec Świętokrzyski.

Porozumienie dodatkowe dotyczy natomiast użyczenia i dzierżawy szynobusów, stanowiących własność samorządu - poinformował marszałek świętokrzyski Adam Jarubas.

Jak zapowiedział prezes Przewozów Regionalnych sp. z o.o. Tomasz Moraczewski, w przyszłym tygodniu świętokrzyski zakład dostanie 18 elektrycznych zespołów trakcyjnych do przewozu pasażerów, bazą składów będzie stacja w Skarżysku-Kamiennej. Do tej pory zakład nie miał takich pociągów.

Z usług kolejowych Przewozów Regionalnych w woj. świętokrzyskim skorzystało w ub.r. ponad 1,4 mln pasażerów. W I kwartale br. ich liczbę oszacowano na ponad 286 tys.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.