PARTNER PORTALU
  • BGK

Ratunek dla zalegających z czynszem

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska    14 września 2011 - 08:44
Ratunek dla zalegających z czynszem

Wrocławscy radni znów będą musieli zdecydować o pokryciu rachunków lokatorów, którzy nie płacą.
W tym roku miasto chciało wyremontować około 20 gminnych kamienic – „Gazeta Wrocławska”.

Zarząd Zasobu Komunalnego, nadzorujący takie prace, oszacował wydatki na 35 mln zł. Znalazło się jednak zaledwie 18 mln zł.

Pieniędzy na remonty gminnych kamienic i wiele innych inwestycji brakuje, bo z budżetu trzeba wycisnąć dodatkowe 8 mln zł na opłacenie rachunków, których najemcy nie uregulowali.

Wiosną tego roku prezydent Wrocławia wydał zarządzenie, które ma pomóc zadłużonym mieszkańcom, ale tylko takim, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Ich dochód nie może na przykład wynosić więcej niż 1100 zł na osobę w gospodarstwie domowym. Nie mogą mieć więcej niż 35 mkw. mieszkania na osobę w rodzinie. Takie osoby mają szanse na umorzenie aż 70 proc. swojego długu, a pozostałe 30 proc. mogą spłacić w ratach.

W ciągu kilku miesięcy do dwóch miejskich spółek zarządzających mieszkaniami zgłosiło się niespełna 500 osób z wnioskiem o umorzenie. Kolejne 500 osób, które np. nie spełniają wymaganych warunków, prowadzi indywidualne rozmowy i liczy na rozłożenie długu na raty – informuje „Gazeta Wrocławska”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • elik, 2011-09-15 08:42:01

    KO MORNI K przesadził i to bardzo. W zyciu zdarzaja się różne sytuacje i nie wszystkich powinno traktować sie tak samo. Tych, którzy piszą takie słowa inaczej "chorych" jast coraz więcej, to ich należy karać za chamstwo i bezduszność i brak obiektywnego rozeznania sytuacji.
  • KO MORNI K, 2011-09-14 09:51:40

    Powinno sie wyciągać konsekwencje nawet wobec tych,którzy ZALEGAJA JEDEN DZIEŃ !!!