PARTNER PORTALU
 • BGK

Ratusz chce odzyskać policyjne mieszkania

 • PAP/Życie Warszawy    20 sierpnia 2010 - 06:58
Ratusz chce odzyskać policyjne mieszkania

Warszawski ratusz chce odzyskać kilka tysięcy mieszkań komunalnych, które zajmują policjanci. Komenda Stołeczna lokali oddać nie zamierza.
W posiadaniu policjantów, mundurowych emerytów lub ich rodzin jest w Warszawie blisko sześć tysięcy mieszkań komunalnych.Teraz przechodzą one z funkcjonariusza na funkcjonariusza, ale ratusz zamierza to zmienić tak, aby funkcjonariusze zwracali opuszczone mieszkania miastu. Chociaż miasto jest właścicielem tych lokali, to decyzje o ich przydziale czy sprzedaży podejmuje komendant policji - podaje "Życie Warszawy".

Kryteria przyznawania tych lokali są niejasne. Z raportu KGP na temat przydziału mieszkań wynika, że lokale dostawali znajomi szefów policji. Teraz ratusz chce odzyskać lokale, by mieć nad nimi kontrolę. Proponuje, by zwalniane mieszkania wracały do urzędu, ale nadal będą mogli w nich mieszkać policjanci. Komendant stołeczny wskaże najemcę, a miasto podpisze z nim umowę najmu na trzy lata. Będzie ona przedłużana na okres służby. Po odejściu z pracy lokator mógłby starać się o przydział zajmowanego mieszkania na takich samych zasadach jak inni warszawiacy.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Dzieci Andrzeja Struja , 2010-08-25 12:39:24

  Bardzo dobrze KGP się pozbyła mieszkań i teraz policjanci mieszkają w komunałkach. Jaka różnica ?? Dzieci policjantów nie mają prawa do mieszkania (w zasobie KSP) więc jeżeli ci się posterunkowy, zemrze na służbie to twoje dzieci na bruk a w ich miejsce znajomi kumendanta co w życiu nie szlifował br...uku :). Wiemy o co chodzi rączka rączkę myje.  rozwiń
 • weneca, 2010-08-21 12:47:14

  A może tak skoszarować ich w urzędach warszawskich . A generałów u pani bufetowej , przecież to jej koalicja .
 • mieszkaniec os. Za Żelazną Bramą, 2010-08-20 16:09:29

  Miasto powinno postawić warunek, że są to mieszkania dla posterunkowych, czyli tych,których mieszkańcy Warszawy chcieliby oglądać na ulicach.