PARTNER PORTALU
  • BGK

Recykling daje owoce

  • AT    11 września 2013 - 11:05
Recykling daje owoce

21.09.2013 we Włocławku odbędzie się zdrowa wymiana zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na owoce. Akcja pod hasłem "Recykling daje owoce" będzie przebiegać w godzinach 10.00-15.00 przy Hali Mistrzów przy al. Chopina 8.
Każdy, kto przyniesie elektroodpady np. pralkę, lodówkę, tv czy inny sprzęt elektryczny otrzyma garść świeżych, zdrowych owoców. Włączając się w akcję przyczyniasz się do promocji Włocławka jako miasta ekologicznego. Im więcej zebranego sprzętu tym lepszy wizerunek miasta, czystsze środowisko i więcej witamin z owoców.

Czytaj też: Mamy kłopoty z poprawną segregacją śmieci

Zbiórka pod hasłem Recykling Daje Owoce była już organizowana przy Hali Mistrzów w 2011 roku. Wydarzenie odniosło ogromny sukces. Mieszkańcy Włocławka dopisali frekwencją i masą przyniesionych elektroodpadów. Organizatorzy liczą na powtórzenie tego sukcesu, a co za tym idzie na 1 miejsce Włocławka na liście najbardziej zmotywowanych ekologicznie miast w kraju.

Partnerami akcji są Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik z Wrocławia, Remondis Electrorecycling, Electro - System Organizacja Odzysku, oraz Koło Naukowe Energii Odnawialnej i Recyklingu Odpadów NAVITAS.

Elektroodpady należą do grupy niebezpiecznych i nie wolno wyrzucać ich z tradycyjnymi odpadami komunalnymi.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.