PARTNER PORTALU
  • BGK

Referendum ws. MPEC jednak w maju

  • PAP    4 kwietnia 2013 - 20:56
Referendum ws. MPEC jednak w maju

26 maja odbędzie się w Białymstoku referendum lokalne w sprawie prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej - taką decyzję podjęli w czwartek radni. Zmienili tym samym datę 2 czerwca, zaproponowaną w projekcie przygotowanym na sesję.
Zmianę daty referendum zaproponował PiS, oceniając, że 2 czerwca można spodziewać się niższej frekwencji, a frekwencja jest kluczowa dla ważności referendum. To bowiem niedziela po katolickim święcie Bożego Ciała i - w opinii radnych tego klubu - część mieszkańców wyjedzie wtedy z miasta na wypoczynek, korzystając z kilku dni wolnych od pracy.

Czytaj też: Spór o date referndum ws. MPEC

Za zmienioną uchwałą w sprawie przeprowadzenia referendum, zawierającą już datę 26 maja, zagłosowało 21 radnych różnych opcji politycznych, 3 osoby były przeciw, 3 wstrzymały się od głosu.

Komitet ds. referendum już w środę ogłosił, że niedziela 2 czerwca, proponowana w uchwale przygotowanej formalnie przez przewodniczącego rady, nie jest najlepszym dniem dla referendum i proponował datę o tydzień wcześniejszą.

W referendum jego inicjatorzy chcą zapytać białostoczan o stosunek do planów sprzedaży przez władze miasta komunalnej spółki - Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Mieszkańcy miasta będą odpowiadali na dwa pytania: czy chcą uchylenia uchwały Rady Miasta, ws. zbycia udziałów w MPEC (głosami radnych PO rada podjęła ją w listopadzie 2012 roku, dając zgodę prezydentowi na rozpoczęcie procedury) oraz czy są przeciw sprzedaży tej spółki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: