PARTNER PORTALU
  • BGK

Referendum ws. MPEC jednak w maju

  • PAP    4 kwietnia 2013 - 20:56
Referendum ws. MPEC jednak w maju

26 maja odbędzie się w Białymstoku referendum lokalne w sprawie prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej - taką decyzję podjęli w czwartek radni. Zmienili tym samym datę 2 czerwca, zaproponowaną w projekcie przygotowanym na sesję.
Zmianę daty referendum zaproponował PiS, oceniając, że 2 czerwca można spodziewać się niższej frekwencji, a frekwencja jest kluczowa dla ważności referendum. To bowiem niedziela po katolickim święcie Bożego Ciała i - w opinii radnych tego klubu - część mieszkańców wyjedzie wtedy z miasta na wypoczynek, korzystając z kilku dni wolnych od pracy.

Czytaj też: Spór o date referndum ws. MPEC

Za zmienioną uchwałą w sprawie przeprowadzenia referendum, zawierającą już datę 26 maja, zagłosowało 21 radnych różnych opcji politycznych, 3 osoby były przeciw, 3 wstrzymały się od głosu.

Komitet ds. referendum już w środę ogłosił, że niedziela 2 czerwca, proponowana w uchwale przygotowanej formalnie przez przewodniczącego rady, nie jest najlepszym dniem dla referendum i proponował datę o tydzień wcześniejszą.

W referendum jego inicjatorzy chcą zapytać białostoczan o stosunek do planów sprzedaży przez władze miasta komunalnej spółki - Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Mieszkańcy miasta będą odpowiadali na dwa pytania: czy chcą uchylenia uchwały Rady Miasta, ws. zbycia udziałów w MPEC (głosami radnych PO rada podjęła ją w listopadzie 2012 roku, dając zgodę prezydentowi na rozpoczęcie procedury) oraz czy są przeciw sprzedaży tej spółki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.