PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekordowa liczba odprawionych pasażerów na Lotnisku Chopina. Tylko w I połowie roku było ich blisko 7 milionów

  • PAP/KDS    12 lipca 2017 - 11:14
Rekordowa liczba odprawionych pasażerów na Lotnisku Chopina. Tylko w I połowie roku było ich blisko 7 milionów
Tylko w czerwcu 2017 r. Lotnisko Chopina obsłużyło 1,52 mln pasażerów, to ponad 20 proc. więcej niż w czerwcu 2016 (fot. Lotnisko Chopina)

Warszawskie Lotnisko Chopina bije kolejne rekordy. W ciągu pierwszego półrocza 2017 odprawiło prawie 7 mln pasażerów. To o jedną czwartą więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku.
Tylko w czerwcu 2017 r. lotnisko obsłużyło 1,52 mln pasażerów – ponad 20 proc. więcej niż w czerwcu 2016 r. Jak podkreślono w komunikacie, liczba pasażerów podróżujących w ruchu krajowym w okresie styczeń-czerwiec przekroczyła 1 mln i była o 66 proc. wyższa niż w 2016 roku. Natomiast liczba pasażerów w ruchu międzynarodowym wyniosła prawie 6 mln, co oznacza, że wzrosła o około 20 proc.

W pierwszym półroczu otwartych zostało 13 nowych tras, z czego trzy pozaeuropejskie: Los Angeles, Newark, Astana. Na dwóch istniejących trasach uruchomił rejsy drugi przewoźnik - wynika z komunikatu.

Czytaj więcej: Lotnisko Chopina przejmie Modlin? Interweniuje marszałek

"Przewidywany jest dalszy wzrost liczby przewiezionych pasażerów, ze względu na fakt, że pod koniec czerwca i na początku lipca drugi co do wielkości przewoźnik na Lotnisku Chopin - Wizz Air uruchomił 7 połączeń, z czego 4 na nowych trasach. W sierpniu i wrześniu na 2 obsługiwanych trasach do Goeteborga i Wilna planowane jest uruchomienie połączeń przez odpowiednio: narodowego przewoźnika PLL LOT i Wizz Air" - napisano.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największe lotnisko w Polsce. W 2016 r. port obsłużył 12,8 mln pasażerów - o 14,4 proc. więcej niż w 2015 r. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które zatrudnia ponad 1,5 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.