PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekordowa modernizacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Lublinie

  • bad    19 października 2015 - 18:08
Rekordowa modernizacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Lublinie

Lublin ma ponad 150 km nowej i zmodernizowanej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Fot. UM Lublin

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło największy w historii Lublina projekt modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej. Miasto ma ponad 150 km nowej i zmodernizowanej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, a także odnowioną oczyszczalnię ścieków i stację wodociągową.
- To inwestycja, która bezpośrednio służy mieszkańcom naszego miasta. Dzięki jej realizacji liczba mieszkańców korzystających z miejskiej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej zwiększyła się do ponad 98%. Unowocześnienie systemu wodno-kanalizacyjnego minimalizuje ryzyko awarii i przerw w dostawach, co więcej - przyczynia się do poprawy stanu czystości wód powierzchniowych, w szczególności rzeki Bystrzycy, i ochrony zasobów wód podziemnych, istotnych jako źródła wody pitnej w Lublinie - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

150 km nowoczesnej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej

Dzięki środkom europejskim Lublin mógł wykonać ważny krok w zakresie porządkowania gospodarki wodno-ściekowej. W ramach projektu MPWiK wybudował ponad 60 km i zmodernizował niemal 40 km kanalizacji sanitarnej. Powstały także 4 km sieci wodociągowej, a 50 km zostało zmodernizowanych. Remont przeszła także oczyszczalnia ścieków „Hajdów” i stacja wodociągowa „Zemborzycka”.

Czytaj też: Nowa kanalizacja w Ostrowcu i okolicy. Inwestycja zakończona

Projekt „Rozbudowa i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Lublinie” jest największym w historii Lublina projektem unowocześniającym system miejskich wodociągów i kanalizacji. Został zrealizowany za rekordową kwotę ponad 311 mln zł przy wsparciu finansowym w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w wysokości blisko 150 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Lublinianka, 2015-12-05 16:33:31

    A na staryszych dzielnicach ludzie dalej korzystają z wychodków.Wstyd!