PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekordowe wypożyczenie roweru miejskiego

  • GK    15 października 2013 - 08:59
Rekordowe wypożyczenie roweru miejskiego

Wrocławski rower miejski rozrósł się do 35 stacji i ponad 200 rowerów. Łącznie w systemie jest zarejestrowanych ponad 49 tys. osób, które wypożyczały rower już ponad 433 tys. razy.
Rowery miejskie cieszą się w tym sezonie nieustającym zainteresowaniem i rosną cały czas w siłę. Przybywa użytkowników, korzystających z systemów w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Opolu i Trójmieście. Rowery miejskie Nextbike Polska startowały wiosną z niespełna 100.000 użytkowników i ponad 700.000 wypożyczeń.

Po 8 miesiącach jest już 208.000 użytkowników, którzy skorzystali z rowerów ponad 2,5 miliona razy.

Wrocławianie mają szczęście do systemu i „okrągłych" wypożyczeń. Właśnie tu 8 kwietnia 2011 ruszył w trasę pierwszy rower miejski, kierowany przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, inaugurując profesjonalny, sprawdzony w 47 europejskich miastach system. Wrocławski rower miejski startował wówczas z 17 stacjami i 140 rowerami.

Dziś dzięki sponsorom rozrósł się do 35 stacji i ponad 200 rowerów. Łącznie w systemie WRM jest zarejestrowanych ponad 49 tys. osób, które wypożyczały rower już ponad 433 tys. razy.

Pierwsze „okrągłe" wypożyczenie miało miejsce 12 maja br - pan Jacek, wrocławski informatyk, który codziennie dojeżdża do pracy rowerem miejskim, dokonał milionowego wypożyczenia roweru w systemie Nextbike Polska. Zaledwie 5 miesięcy później, 13 października mieliśmy do czynienia z dwu i pół milionowym wypożyczeniem, którego dokonał pan Mateusz.

Szczęśliwy użytkownik wynajął rower za pomocą aplikacji Android i w niecałe 20 minut pokonał trasę z Placu Solnego do stacji Concerto Verona. Było to już jego 364 wypożyczenie roweru miejskiego, od czasu zarejestrowania się w systemie Nextbike.

Do wrocławian należy też rekord wypożyczeń na koncie jednego użytkownika. Od 2011 roku Pan Zbigniew wypożyczał rowery Nextbike aż 1906 razy. Za wszystkie przejazdy zapłacił łącznie tylko 279 zł. Jak widać to istotne oszczędności w wydatkach osobistych ale także konkretna oszczędność dla miasta.

Jednorazowa rejestracja w systemie Nextbike, w dowolnym mieście umożliwia korzystanie z floty 16.000 rowerów na 3 kontynentach, w 12 państwach i już 60 miastach. System jest obecny m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Turcji, Cyprze, Emiratach Arabskich, na Węgrzech, Chorwacji, Azerbejdżanie, Łotwie i Nowej Zelandii. Rowery Nextbike można wypożyczać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, płacąc za wypożyczenie według lokalnych taryf.

Warszawski system rowerów publicznych Veturilo - dostarczony i zarządzany przez Nextbike Polska, został ostatnio przez amerykański dziennik „USA Today" zaliczony do grona 10 najlepszych systemów rowerów miejskich na świecie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.