PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekordowy sezon rowerów miejskich w Warszawie i Konstancinie-Jeziornie

  • bad    5 grudnia 2014 - 14:39
Rekordowy sezon rowerów miejskich w Warszawie i Konstancinie-Jeziornie

Mat. prasowe

Rowerzyści miejscy w Warszawie nie zwalniają tempa. W tym sezonie użytkownicy jednego z największych systemów rowerów miejskich w Europie dokonali niemal 2 milionów wypożyczeń, co jest jeszcze lepszym wynikiem niż zeszłoroczny.
W Stolicy i w Konstancinie-Jeziornie, gdzie sieć wypożyczalni wystartowała w czerwcu tego roku, zarejestrowanych jest obecnie prawie 300 tysięcy osób. Sezon 2014 został zakończony w nocy z niedzieli na poniedziałek. Rowery Veturilo, Bemowo Bike i KRM powrócą na ulice wiosną 2015 roku.

W bieżącym roku użytkownicy jednego z dziesięciu największych systemów wypożyczalni w Europie po raz kolejny popisali się wyjątkową aktywnością. Tegoroczna liczba wypożyczeń wynosi 1 904 140, a więc mamy za sobą rekordowy sezon rowerów miejskich w Warszawie.

Czytaj też: Polacy pokochali rowery miejskie

Liczba zarejestrowanych użytkowników wynosi obecnie 292 163. Spośród nich 223 814 osoby mają za sobą przynajmniej jedno wypożyczenie. Od końca sezonu 2013 w systemie zarejestrowało się 90 192 nowych użytkowników, a 73 662 osoby dokonały swojego pierwszego wynajmu. Oznacza to, że w ciągu dwunastu miesięcy warszawska rodzina rowerzystów miejskich powiększyła się o 44%!

Najaktywniejszy warszawski rowerzysta w sezonie 2014 odnotował 1304 wynajmy, co oznacza, że wypożyczał rowery niemal pięć razy dziennie. Aż 5 osób ma na koncie ponad 800 wynajmów. Użytkownicy najwięcej wypożyczeń dokonali w maju (272 105). Rekord dzienny ustanowiono z klei 25 kwietnia – 14 142. Na przestrzeni całego sezonu rowery Veturilo były wypożyczane średnio, co 12 sekund!

Czytaj też: Mają plan promocji ścieżek rowerowych we wschodniej Polsce

Warto również zwrócić uwagę, że pod koniec października świętowano również 4-milionowe wypożyczenie od momentu pojawienia się rowerów miejskich w Warszawie, w 2012 roku.

W sezonie 2014 roku doszło równocześnie do znaczącej rozbudowy sieci stacji w Stolicy. Tylko w tym roku do dyspozycji użytkowników oddano 30 nowych lokalizacji. Obecnie takich miejsc jest już 203! Wśród nich są zarówno stacje miejskie, jak i wypożyczalnie, które powstały, dzięki zaangażowaniu sponsorów i partnerów – Blue City, EuroCentrum, T-Mobile, Wola Park, Atrium Promenada, Atrium Targówek oraz inwestora Central Park Ursynów - firmy Marvipol.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.