PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekordzista przejeżdża kolejami 1000 km dziennie

  • bad    27 sierpnia 2015 - 13:44
Rekordzista przejeżdża kolejami 1000 km dziennie
Bilet Turysty kosztuje 67 złotych i można go kupić już na 7 dni przed planowaną podróżą. Fot. Koleje Mazowieckie

Cztery lata temu Piotr Goszczycki przejechał w ciągu doby ponad 1000 km pociągami Kolei Mazowieckich. Teraz przed nim kolejne wyzwanie. Za 67 zł chce jeździć aż trzy dni.
W 2011 r. Piotr Goszczycki pobił rekord w liczbie kilometrów, które można przejechać pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie biletu dobowego. Podróż rozpoczęła się 29 marca pół godziny po północy na Dworcu Warszawa Wileńska, a skończyła w nocy na stacji Warszawa Wola Grzybowska. W sumie podróżował 14 pociągami. Wówczas za całą podróż zapłacił 30 zł, bo tyle kosztował bilet dobowy.

Bilet Turysty: 3 dni podróżowania za 67 zł

W tym roku Piotr Goszczycki postanowił wykorzystać możliwości nowej oferty pod nazwą „Bilet Turysty”.

– Na rozgrzewkę w czerwcu sprawdziłem możliwości województwa śląskiego. Z Kolejami Śląskimi w ciągu doby pobiłem rekord przejechanych tam kilometrów. Było to skromne 720. Od razu zacząłem snuć plany na dłuższą wyprawę i tak się złożyło, że na wakacje Koleje Mazowieckie wprowadziły „Bilet Turysty”. Udało się zaplanować podróż, podczas której dziennie znów przejadę blisko 1000 km. Koszt biletu to jedynie 67 zł i całe trzy dni podróżowania! Nie mogłem odmówić sobie tak atrakcyjnej wycieczki. Wszak tylko trening czyni mistrza, a ja chciałbym utrzymać dobrą formę, promując podróże koleją – mówi Piotr Goszczycki.  

Czytaj też: Koleje Mazowieckie najbardziej punktualne

– Możliwość swobodnego i taniego podróżowania w okresie wakacji jest bardzo ważna, szczególnie że na Mazowszu jest co zwiedzać. Bilet Turysty wyróżnia się swoją elastycznością, bo to podróżny decyduje, kiedy wykorzysta wybrane trzy dni podróży. Ponadto danego dnia może odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów. Cieszę się, że pan Piotr dostrzegł zalety naszej oferty i zdecydował się wykorzystać ostatnie dni wakacji na jej przetestowanie. Życzę mu aby próba przejechania blisko 1000 km każdego z trzech dni zakończyła się sukcesem – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich i pomysłodawca oferty.

„Bilet Turysty” daje możliwość wyboru 3 dni podróży, które dodatkowo wcale nie muszą następować po sobie. Piotr Goszczycki zaplanował podróż na dni 27, 30 i 31 sierpnia. Wyruszył ze stacji Mława o godzinie 3:36. Zgodnie z planem wycieczkę zakończy w pociągu wyjeżdżającym o godzinie 23:17 z Siedlec. W zasadzie objedzie całe Mazowsze, po drodze odwiedzając m.in. Teresin, Skierniewice, Radom czy Drzewicę.

Bilet Turysty kosztuje 67 złotych i można go kupić już na 7 dni przed planowaną podróżą w każdej kasie biletowej KM oraz w biletomatach KM. Oferta obowiązuje w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia. Bilet Turysty pozwala swobodnie zwiedzać Mazowsze. Można np. pojechać do Sierpca, zostać tam 2 dni i kontynuować podróż na tym samym bilecie, np. do Siedlec czy Łukowa. W dzień, w który podróżny zdecyduje się wykorzystać bilet, może on odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów w dowolnym kierunku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.