PARTNER PORTALU
  • BGK

Remondis bierze Olsztyn

  • pap    28 czerwca 2015 - 09:17
Remondis bierze Olsztyn
Olsztyn jest podzielony na 6 sektorów śmieciowych; od dwóch lat z pięciu sektorów odpady odbiera Remondis, z szóstego Koma. Od 1 lipca Remondis przejmie 6. sektor i będzie tym samym wyłącznym odbiorcą śmieci w Olsztynie (fot.mat.pras.)

Od 1 lipca Remondis będzie wyłącznym odbiorcą śmieci od mieszkańców w Olsztynie.
Od 1 lipca firma Remondis będzie wyłącznym odbiorcą śmieci od mieszkańców Olsztyna. Dla mieszkańców oznacza to utrzymanie dotychczasowych opłat za wywóz odpadów oraz poprawę jakości usług - zapowiedział wiceprezes spółki w Olsztynie Andrzej Ryński.

Spółkę, która będzie do 2018 r. świadczyć usługi śmieciowe, wybrano w przetargu, a pod koniec maja gmina podpisała z nią umowę. Za odbieranie odpadów komunalnych przez trzy lata Remondis otrzyma 27 mln zł.

6 sektorów śmieciowych w Olsztynie

Olsztyn jest podzielony na 6 sektorów śmieciowych; od dwóch lat z pięciu sektorów odpady odbiera Remondis, z szóstego Koma. Od 1 lipca Remondis przejmie 6. sektor i będzie tym samym wyłącznym odbiorcą śmieci w Olsztynie.

Jak zapowiedział wiceprezes Remondis w Olsztynie Andrzej Ryński, zmiana odbioru śmieci w 6. sektorze będzie sprawna i nie przysporzy mieszkańcom kłopotów. "Podpisaliśmy umowę z firmą Koma w tym sektorze, która będzie podwykonawcą usług" - dodał.

Jak zaznaczył, cena za odbiór śmieci nie wzrośnie - za śmieci posegregowane nadal 9,80 zł od osoby, a za nieposegregowane 14,41 zł.

"Poprawi się za to jakość usług - zwiększy się liczba pojemników na segregowane odpady oraz zwiększy częstotliwość odbioru śmieci" - podał Ryński.

Wszyscy segregują odpady?

Z wyliczeń gminy wynika, że mieszkańcy Olsztyna wytwarzają rocznie 52 tys. ton śmieci. Prawie wszyscy mieszkańcy bloków czy kamienic (budownictwo wielorodzinne) składając deklaracje do gmin oświadczają, że segregują śmieci i płacą przez to niższą opłatę - 9,80 zł miesięcznie od osoby. Natomiast segregację odpadów w osiedlach domów jednorodzinnych deklaruje 90 proc. mieszkańców. Wielkość odzyskanych ze śmieci surowców takich jak papier, szkło wynosi w Olsztynie według wyliczeń gminy 16,5 proc.

Remondis na Warmii i Mazurach ma dwie spółki: olsztyńską zatrudniającą około 100 osób oraz mrągowską, w której zatrudnionych jest 30 pracowników. Spółka pracuje na rzecz około 280 tys. mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.