PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont dworca za 2,3 mln zł

  • PAP    10 marca 2010 - 19:44

Za ponad 2,3 mln zł PKP S.A. chce wyremontować dworzec kolejowy w Zgierzu (Łódzkie). Remont dworca finansowany będzie z budżetu państwa oraz środków własnych PKP S.A.
Jak poinformowała w środę rzeczniczka prasowa PKP Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi Maja Jakubowska, prace na dworcu obejmować mają wymianę pokrycia dachowego, wykonanie elewacji wraz z dociepleniem, budowę gazowej kotłowni, modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej, modernizację układu zasilania energetycznego obiektu, przystosowania dworca oraz terenów przydworcowych dla osób niepełnosprawnych oraz monitoring.

Szacowana wartość inwestycji to 2,38 mln, w tym środki własne PKP S.A. - 485 tys. zł. Zakończenie modernizacji dworca planowane jest na 2012 rok.

Według Jakubowskiej, władze Zgierza zobowiązały się do wykonania podjazdu oraz do zagospodarowania powierzchni komercyjnych w budynku dworca, jeśli nie znajdzie się na nie najemca.

- W przyszłym tygodniu PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi prześle do Urzędu Miasta propozycję porozumienia w sprawie planowanego remontu. Po podpisaniu dokumentów zostanie ogłoszony przetarg, który pozwoli na wyłonienie wykonawcy - dodała rzeczniczka.

Z informacji PKP S.A. wynika, że prowadzą one obecnie proces inwestycyjny na prawie czterdziestu dworcach kolejowych. Do 2012 roku na modernizację dworców ma zostać wydanych ponad 670 mln zł, pochodzących z funduszy unijnych (236 mln zł), budżetu (353 mln zł) oraz ze środków własnych PKP S.A. (102 mln zł). PKP współpracuje także z dużymi firmami developerskimi, które są partnerami przy projektach przebudowy dworców w Katowicach, Poznaniu oraz w Warszawie (Warszawa Zachodnia). Wartość tych inwestycji wynosi ponad 2 mld zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.