PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont na lotnisku Chopina

  • PAP    17 września 2010 - 19:05

W piątek w nocy rozpocznie się trzeci, ostatni etap prac remontowych krzyżówki dróg startowych na warszawskim lotnisku Chopina. Z tego powodu port w sobotę będzie przyjmował mniejsze samoloty, większe polecą do innych miast. Boeingi wrócą na lotnisko w niedzielę rano.
Remont rozpocznie się o godz. 23.30 i potrwa do niedzieli do godz. 8 rano. W ubiegły weekend ograniczony ruch samolotowy spowodował, że lotnisko obsłużyło ok. 3 tys. pasażerów, a nie jak zazwyczaj ok. 22 tys. osób.

Pierwotnie lotnisko miało być zamknięte dla samolotów w czasie prac. Władze portu udostępniły jednak 1,3 tys. m dłuższej drogi startowej. Lądować i startować będą więc mogły mniejsze maszyny pasażerskie, z ok. 50 osobami na pokładzie, oraz transportowe. Większe maszyny będą przyjmowane w innych miastach, m.in. w Łodzi, Krakowie, Katowicach i Gdańsku.

- W nocy z piątku na sobotę rozpoczną się ostatnie prace na skrzyżowaniu dróg startowych. Zgodnie z planem mają się one zakończyć w niedzielę w nocy. Do godz. 8 rano w niedzielę będziemy mieli czas, aby pasy startowe doprowadzić do stanu przed remontem - powiedział w piątek dyrektor biura public relations Przedsiębiorstwa PPL Radosław Żuk. Dodał, że podobnie, jak w ubiegły weekend, podróżni będą odprawiani tylko w nowym terminalu.

W sobotę, ze stolicy podróżni będą mogli udać się, tak jak dotychczas, m.in. do: Brukseli, Frankfurtu, Krakowa, Monachium, Pragi, Wiednia, Wrocławia, Zurychu. Aktualne informacje o rozkładzie lotów można znaleźć na stronach internetowych lotniska, a także linii lotniczych.

Rzecznik PLL LOT Jacek Balcer powiedział w piątek PAP, że linia w sobotę anuluje ok. 25 proc. rejsów. W sumie na czas remontów ok. 600 lotów, odwołując niektóre wieczorne i poranne loty do europejskich i krajowych miast. Samoloty czarterowe, które miały startować ze stolicy, podczas remontu będą latać z Łodzi i Katowic, a rejsy atlantyckie - z Gdańska i Rzeszowa.

W czasie remontu stołecznego lotniska PKP Intercity po raz kolejny uruchomi dodatkowe, nocne połączenia Łodzi z Warszawą, na trasie Warszawa Centralna - Łódź Kaliska - Warszawa Centralna. Dodatkowy skład Tanich Linii Kolejowych odjedzie ze stacji Łódź Kaliska do stolicy o godzinie 00.10, natomiast pierwszy pociąg z Warszawy Centralnej ruszy do Łodzi o godzinie 02.15. Ze stacji kolejowej Łódź Kaliska na lotnisko im. W. Reymonta pasażerowie dotrą specjalną linią autobusową, kursującą z częstotliwością co 15 minut.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.