Remonty świętokrzyskich torowisk. Uwaga zmiana rozkładu jazdy na kolei

Korekty w rozkładzie jazdy pociągów wprowadza od niedzieli Świętokrzyski Zakład Przewozów Regionalnych. Zmiany mają związek z remontami torów w Małopolsce i na Śląsku prowadzonymi przez PKP PLK.
Remonty świętokrzyskich torowisk. Uwaga zmiana rozkładu jazdy na kolei

Najpoważniejsza zmiana czeka pasażerów planujących podróż z Ostrowca Świętokrzyskiego do Krakowa. Dotychczasowy bezpośredni pociąg na tej trasie, wyjeżdżający z Ostrowca o 5.18 zostanie od niedzieli rozdzielony na dwa oddzielne kursy z przesiadką w Kielcach, poinformował Świętokrzyski Zakład Przewozów Regionalnych.

Pozostałe zmiany dotyczą godzin odjazdu i przyjazdu pięciu pociągów.

Pociąg relacji Sędziszów - Kielce zaczynający bieg o 5.13 dojedzie do celu 13 minut później. Oznacza to, że pasażerowie planujący przesiadkę w Kielcach do pociągu ze Skarżyska do Częstochowy nie będą mieli takiej możliwości.

Pociąg z Kielc do Krakowa Głównego, który dotąd rozpoczynał bieg o 15.35 będzie odjeżdżał o 16.22. Jak informuje Świętokrzyski Zakład Przewozów Regionalnych dla zapewnienia transportu pracownikom i uczniom, często jeżdżących na tej trasie, zmieni się godzina odjazdu popołudniowego pociągu Kielce - Sędziszów z 16.48 na 15.35.

Pociąg relacji Ostrowiec Św. - Kraków rozpoczynający bieg dotychczas o 16.00 będzie odjeżdżał ze stacji Kielce 22 minuty później tj. o godzinie 18.10.

Zmieni się także godzina odjazdu pociągu z Krakowa Głównego do Ostrowca. Zamiast o 16.48 będzie odjeżdżał 50 minut wcześniej - o 15.58 i zatrzymywał się na 23 minuty na stacji Sędziszów. Do Ostrowca dojedzie 28 minut wcześniej.

Zmiany będą obowiązywały do 13 kwietnia b.r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE