PARTNER PORTALU
  • BGK

Remonty świętokrzyskich torowisk. Uwaga zmiana rozkładu jazdy na kolei

  • PAP    9 lutego 2013 - 09:40
Remonty świętokrzyskich torowisk. Uwaga zmiana rozkładu jazdy na kolei

Korekty w rozkładzie jazdy pociągów wprowadza od niedzieli Świętokrzyski Zakład Przewozów Regionalnych. Zmiany mają związek z remontami torów w Małopolsce i na Śląsku prowadzonymi przez PKP PLK.
Najpoważniejsza zmiana czeka pasażerów planujących podróż z Ostrowca Świętokrzyskiego do Krakowa. Dotychczasowy bezpośredni pociąg na tej trasie, wyjeżdżający z Ostrowca o 5.18 zostanie od niedzieli rozdzielony na dwa oddzielne kursy z przesiadką w Kielcach, poinformował Świętokrzyski Zakład Przewozów Regionalnych.

Pozostałe zmiany dotyczą godzin odjazdu i przyjazdu pięciu pociągów.

Pociąg relacji Sędziszów - Kielce zaczynający bieg o 5.13 dojedzie do celu 13 minut później. Oznacza to, że pasażerowie planujący przesiadkę w Kielcach do pociągu ze Skarżyska do Częstochowy nie będą mieli takiej możliwości.

Pociąg z Kielc do Krakowa Głównego, który dotąd rozpoczynał bieg o 15.35 będzie odjeżdżał o 16.22. Jak informuje Świętokrzyski Zakład Przewozów Regionalnych dla zapewnienia transportu pracownikom i uczniom, często jeżdżących na tej trasie, zmieni się godzina odjazdu popołudniowego pociągu Kielce - Sędziszów z 16.48 na 15.35.

Pociąg relacji Ostrowiec Św. - Kraków rozpoczynający bieg dotychczas o 16.00 będzie odjeżdżał ze stacji Kielce 22 minuty później tj. o godzinie 18.10.

Zmieni się także godzina odjazdu pociągu z Krakowa Głównego do Ostrowca. Zamiast o 16.48 będzie odjeżdżał 50 minut wcześniej - o 15.58 i zatrzymywał się na 23 minuty na stacji Sędziszów. Do Ostrowca dojedzie 28 minut wcześniej.

Zmiany będą obowiązywały do 13 kwietnia b.r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.