PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja w Warszawie wciąż wywiera wpływ na mieszkańców

  • PAP/PSZ    14 grudnia 2017 - 13:22
Reprywatyzacja w Warszawie wciąż wywiera wpływ na mieszkańców
(fot. PTWP / Piotr Waniorek)

Pomimo zatrzymania reprywatyzacji w Warszawie ludzie nadal cierpią z powodu błędnych decyzji - oznajmił prezes Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak w trakcie prasowej w stolicy.
Działacz tłumaczył podczas konferencji, że "reprywatyzacja w Warszawie została zatrzymana, ale skutki i konsekwencje tej afery dalej są". Dodał, że "dalej ludzie cierpią z powodu błędów, decyzji sprzed 20 lat". Jako przykład Jan Śpiewak podał sytuację jednej z byłych mieszkanek kamienicy przy ul. Chmielnej 11, która "mieszka od lat siedemdziesiątych w Anglii, a jej dom ma zostać zlicytowany - ma ponad pół miliona złotych wirtualnego długu".

Pełnomocnik jednej z byłych mieszkanek kamienicy przy Chmielnej 11, mecenas Piotr Barczak podkreślił, że "decyzja reprywatyzacyjna w tej sprawie była wydana z naruszeniem prawa". Wyjaśnił, że "ten budynek nie nadawał się do odbudowy", a "wniosek reprywatyzacyjny został złożony po terminie". "Szczęśliwie sprawą tą zajmuje się na etapie postępowania sprawdzającego komisja weryfikacyjna i mamy nadzieję, że po dokonaniu tych czynności sprawdzających zostanie wszczęte postępowanie rozpoznawcze w tej sprawie" - dodał.

Komisja weryfikacyjna od początku czerwca 2017 roku bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

Czytaj także: Są nowe dokumenty ws. kamienicy rodziny Waltzów

Komisja uchyliła już decyzje władz miasta o przyznaniu Maciejowi M. praw do dwóch działek przy ul. Twardej oraz do nieruchomości Sienna 29; o przyznaniu Marzenie K., Januszowi P. i mec. Grzegorzowi M. praw do działki Chmielna 70; o przyznaniu spadkobiercom i Markowi M. praw do Nabielaka 9 (gdzie mieszkała Jolanta Brzeska); o zwrocie spadkobiercom trzech działek na pl. Defilad; o przyznaniu poszczególnym spadkobiercom praw do Poznańskiej 14, Marszałkowskiej 43 i Nowogrodzkiej 6a. Żadnej z tych decyzji nie zbadał jeszcze sąd administracyjny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.