PARTNER PORTALU
  • BGK

Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych wymaga zgody samorządów

  • Polskie Radio    26 października 2014 - 15:31
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych wymaga zgody samorządów

Reforma Przewozów Regionalnych wymaga zgody władz wojewódzkich. Ale za trzy tygodnie, po wyborach samorządowych, kierownictwo w regionach może się zmienić, a wraz z nim, decyzja w sprawie restrukturyzacji spółki.
Prezes Przewozów Regionalnych, Tomasz Pasikowski tłumaczy, że zbliżające się wybory samorządowe nie powinny skomplikować decyzji w sprawie restrukturyzacji. Kierownictwo spółki będzie rozmawiać z poszczególnymi zarządami województw. Tomasz Pasikowski liczy się z tym, że po wyborach będzie negocjować z nowymi samorządowcami. Decyzja w tej sprawie zapadnie do końca roku.

Czytaj też: Przewozy Regionalne mają szansę zbilansować swoją działalność

Reforma będzie trudna, ponieważ spółka konkuruje z regionalnymi przewoźnikami. Szef Przewozów Regionalnych wyjaśnia, że jego spółka uwzględni ich działalność.

Sześć województw jest za zmianami. Dwa są przeciwne. Reszta akceptuje restrukturyzację, ale nie podpisała porozumienia. Plan naprawczy zakłada, że w ciągu 5 lat spółka zacznie przynosić trwałe dochody.

Czytaj też: Furgalski: ARP przejmie Przewozy Regionalne

Część udziałów Przewozów Regionalnych, za 750 milionów złotych, ma przejąć Agencja Rozwoju Przemysłu. Pieniądze pozwolą na spłatę zadłużenia.

Z usług Przewozów Regionalnych korzysta dziennie około 230 tysięcy ludzi. Spółka przedstawiła plan restrukturyzacji w minionym tygodniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ATEM, 2014-10-26 19:07:13

    -- postanowienia nauki światowej ,, samorządy muszą , skonsolidować kolej ,, kolej to transport strategiczny i przyszłości i wraca do łask ,, resztę polecili mnie opracować ,,,,, -- dyrektorzy departmentów baczniej winni zapoznawać się z dyrektywami ,,co nauka wnosi inaczej na...kłada kary ,  rozwiń