PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizacja w Warszawie: Nietypowa kamienica na Pradze połączy pokolenia

  • Rynek Seniora    16 września 2016 - 13:25
Rewitalizacja w Warszawie: Nietypowa kamienica na Pradze połączy pokolenia
Kamienica międzypokoleniowa w Warszawie powstanie w ramach rewitalizacji wybranych obszarów stolicy (fot. Fundacja Blisko)

• Stalowa 29 to pierwszy w Warszawie projekt mieszkaniowy skierowany zarówno do osób młodszych, jak i do starszych mieszkańców stolicy.
• W praskiej kamienicy na ostatnich dwóch kondygnacjach znajdzie się placówka opiekuńczo-wychowawcza dla młodzieży.
• Na pozostałych piętrach zaplanowano w sumie 12 mieszkań, m.in dla seniorów.
O projekcie informuje Fundacja Blisko, która działa na rzecz wspierania rozwoju więzi lokalnych oraz promocji nowych rozwiązań w obszarze polityki mieszkaniowej.

Z koncepcji zagospodarowania terenu udostępnionej przez fundację wynika, że planowany jest "remont i przebudowa budynku mieszkalnego przy u. Stalowej 29 wraz z przebudową i nadbudową oficyny". Inwestorem ma być Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Południe.

Kamienica przy Stalowej 29 będzie zamieszkiwana przez osoby z różnych grup wiekowych. Na ostatnich dwóch kondygnacjach będzie się znajdować placówka opiekuńczo-wychowawcza dla młodzieży. Na pozostałych kondygnacjach planowane są po 4 mieszkania (w sumie 12 mieszkań). Poza seniorami i seniorkami, będą mieszkały osoby z innych grup wiekowych. Na parterze powstanie przestrzeń użytkowa dla lokalnej społeczności: klubokawiarnia lub inne miejsce spotkań, którego sposób działania dopiero zostanie określony.

22 września 2016 r. w godz. 16-20, w siedzibie Centrum Wielokulturowego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54, odbędą się warsztaty, m.in. dla sąsiadów kamienicy, których celem jest zebranie opinii i uszczegółowienie koncepcji.

Więcej czytaj tu

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • klema, 2016-09-18 19:21:50

    Moim zdaniem super! Rewitalizacj to chyba najważniejsza część zmian jakie obecnie przechodzi Praga. Bo nie sztuką jest wjechać i wybudować nowe bloki nie dbając o klimat i tradycję. Ważne by Praga zachowała swój niepowtarzalny wygląd zyskując jednocześnie przy tym nową szansę. Myślę że śmiało możem...y czerpać przykład z Konesera na Ząbkowskiej który na naszych oczach wyrasta na wizytówkę Pragi!  rozwiń
  • Iza, 2016-09-17 08:25:43

    Żadna nowość. W Łodzi przy Wólczańskiej jest już remontowana zabytkowa kamienica z ogrodem na taki cel. Mieszkańcami będą osoby starsze, młodzi ludzie z dziećmi, będą wspólne pomieszczenia do integracji , wsparcie integracji przez ngo i opieka lekarska.