Rewitalizacja w Warszawie: Nietypowa kamienica na Pradze połączy pokolenia

  • Rynek Seniora
  • 16-09-2016
  • drukuj
• Stalowa 29 to pierwszy w Warszawie projekt mieszkaniowy skierowany zarówno do osób młodszych, jak i do starszych mieszkańców stolicy.
• W praskiej kamienicy na ostatnich dwóch kondygnacjach znajdzie się placówka opiekuńczo-wychowawcza dla młodzieży.
• Na pozostałych piętrach zaplanowano w sumie 12 mieszkań, m.in dla seniorów.
Rewitalizacja w Warszawie: Nietypowa kamienica na Pradze połączy pokolenia
Kamienica międzypokoleniowa w Warszawie powstanie w ramach rewitalizacji wybranych obszarów stolicy (fot. Fundacja Blisko)

O projekcie informuje Fundacja Blisko, która działa na rzecz wspierania rozwoju więzi lokalnych oraz promocji nowych rozwiązań w obszarze polityki mieszkaniowej.

Z koncepcji zagospodarowania terenu udostępnionej przez fundację wynika, że planowany jest "remont i przebudowa budynku mieszkalnego przy u. Stalowej 29 wraz z przebudową i nadbudową oficyny". Inwestorem ma być Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Południe.

Kamienica przy Stalowej 29 będzie zamieszkiwana przez osoby z różnych grup wiekowych. Na ostatnich dwóch kondygnacjach będzie się znajdować placówka opiekuńczo-wychowawcza dla młodzieży. Na pozostałych kondygnacjach planowane są po 4 mieszkania (w sumie 12 mieszkań). Poza seniorami i seniorkami, będą mieszkały osoby z innych grup wiekowych. Na parterze powstanie przestrzeń użytkowa dla lokalnej społeczności: klubokawiarnia lub inne miejsce spotkań, którego sposób działania dopiero zostanie określony.

22 września 2016 r. w godz. 16-20, w siedzibie Centrum Wielokulturowego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54, odbędą się warsztaty, m.in. dla sąsiadów kamienicy, których celem jest zebranie opinii i uszczegółowienie koncepcji.

Więcej czytaj tu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Moim zdaniem super! Rewitalizacj to chyba najważniejsza część zmian jakie obecnie przechodzi Praga. Bo nie sztuką jest wjechać i wybudować nowe bloki nie dbając o klimat i tradycję. Ważne by Praga zachowała swój niepowtarzalny wygląd zyskując jednocześnie przy tym nową szansę. Myślę że śmiało możem...y czerpać przykład z Konesera na Ząbkowskiej który na naszych oczach wyrasta na wizytówkę Pragi! rozwiń

klema, 2016-09-18 19:21:50 odpowiedz

Żadna nowość. W Łodzi przy Wólczańskiej jest już remontowana zabytkowa kamienica z ogrodem na taki cel. Mieszkańcami będą osoby starsze, młodzi ludzie z dziećmi, będą wspólne pomieszczenia do integracji , wsparcie integracji przez ngo i opieka lekarska.

Iza, 2016-09-17 08:25:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE