PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewolucja w łódzkiej komunikacji miejskiej. Zmiany już w weekend

  • JS    31 marca 2017 - 19:58
Rewolucja w łódzkiej komunikacji miejskiej. Zmiany już w weekend
Tramwaj w Łodzi (fot.wikipedia.org/Zyxist)

2 kwietnia rozpocznie się rewolucja komunikacyjna w Łodzi, która ma sprawić, że transport miejski będzie bardziej przyjazny dla łodzian.
Autobusy i tramwaje według nowych rozkładów wyjadą na trasy w niedzielę rano, a komunikacja nocna wystartuje z niedzieli na poniedziałek (2/3 kwietnia). Główne zmiany - jak informuje Tomasz Bużałek z Biura Strategii Miasta UMŁ - dotyczą zwiększenia częstotliwości tramwajów i autobusów do 12 minut, wdrożenia nowych połączeń oraz wprowadzenia autobusów na tereny osiedli, by ułatwić dostęp do sieci MPK.

Czytaj też: Tomasz Zimoch zapowie przystanki w łódzkiej komunikacji miejskiej

Trwa kampania informacyjna - do wszystkich skrzynek są dostarczane gazetki, ulotki i mapki z nowymi układami komunikacyjnymi. Dodatkowo, przez pierwszy tydzień na kilkudziesięciu przystankach w godzinach porannych i popołudniowych pojawią się informatorzy w kamizelkach odblaskowych, którzy pomogą pasażerom w podróżowaniu na nowych trasach. Przez trzy dni (2-4 kwietnia) przejazdy środkami komunikacji miejskiej będą bezpłatne.

Od 2 kwietnia obowiązuje nowa taryfa cen biletów MPK, jak również możliwość podróżowania na jednym bilecie w obrębie miasta tramwajami, autobusami oraz pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.