PARTNER PORTALU
 • BGK

Rewolucja z mieszkaniami spółdzielczymi

 • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Polska Codziennie    11 czerwca 2012 - 08:25
Rewolucja z mieszkaniami spółdzielczymi

PiS proponuje zmiany w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych.
Dzięki ustawie PiS-u, która weszła w życie w 2007 r., wielu członków spółdzielni mieszkaniowych stało się właścicielami swoich M – donosi „Gazeta Polska Codziennie”.

Koszty przekształcenia mieszkania spółdzielczego we własnościowe zamykały się w kwotach kilkuset złotych, ale nie wszystkich było na to stać.

PiS proponuje teraz kolejne zmiany. Chce likwidacji konieczności sporządzania aktu notarialnego potwierdzającego nabycie praw własności do lokalu oraz części gruntu, na którym znajduje się budynek.

„By sąd dokonał wpisu w księdze wieczystej, wystarczy decyzja o przekształceniu własności wydana przez radę nadzorczą spółdzielni” – wyjaśnia poseł Łukasz Zbonikowski.

Jednak na ułatwieniach dotyczących wykupu za złotówkę nie kończą się zmiany proponowane przez PiS - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

„Zdarza się, że prezesi spółdzielni lub zarządy tworzą własne imperia, nie licząc się z dobrem mieszkańców. Chodzi nam o zachowanie tego, co jest dobre w spółdzielniach, przy jednoczesnej obronie praw lokatorów” – wyjaśnia wiceprezes PiS Beata Szydło. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (8)

 • Beaver, 2012-08-27 23:22:48

  Posłowie jak macie swoje własne wille to zostawcie Spółdzielnie w spokoju. Już niektórym daliście za złotówkę.Ja musialem kilka miesiecy wcześniej niż zdecydowaliście zaplacić swoje.Mam spółdzielczą własnośc i jest mi z tym dobrze.Zajmijcie się sobą i swoimi stołkamicieniasy.
 • Martyna, 2012-06-11 19:48:54

  Powinny być zlikwidowane wszystkie Spółdzielnie Mieszkaniowe.Wspólnoty potrafią sobie radzić jak mają doby zarząd właścicielski.Nie muszą płacić na "sztab ludzi zatrudnionych w SM.Bez pomocy Spółdzielni też dadzą sobie radę z księgowością ,remontami ,utrzymaniem porządku itd.Każdy mieszkaniec j...est częścią wspólnoty , a w Spółdzielni?!!!!!!!!!!!  rozwiń
 • stary-solidaruch , 2012-06-11 17:13:48

  Pani SZYDŁO . Czy Pani działa konkurencyjnie wzgledem Pani Staroń z Platformy ? Czy razem zmierzacie do likwidacji Spóldzielczości Mieszkaniowej . Pamietajcie " BABY " sPÓLDZIELCZOŚĆ TO WSPÓLNOTA DZIAŁAJĄCA JUŻ OD 19 WIEKU !!! Teraz chcecie znowu pod ...publiczke czymś zagrać ??? Ale jesteście DENNI !!! Wasza durnowatą ustawą " złotówkową" zajmuje sie Trybunał , a Wy dalej swoje głupoty !! DAJCIE SPOKÓJ SPÓŁDZIELNIOM MIESZKANIOWYM !!! Ja za wykupienie mieszkania płaciłem KASĘ , wy daliście zadarmo !! To jest Wasza sprawiedliwość - pseudosolidarność społeczna !!! ZAJMIJCIE SIE SWOIMI PARTYJNYMI SPRAWAMI !!! MACIAREWICZ DO WŁADZ!!! CZY NIE ?? Smoleńsk -katastrofa czy coś ??????????  rozwiń