RIO odpowiada jak wykorzystać nadwyżkę z opłat za śmieci

Krajowa Rada RIO opublikowała stanowisko w sprawie wykorzystania nadwyżki przychodów nad kosztami funkcjonowania systemu odbioru odpadów komunalnych .
RIO odpowiada jak wykorzystać nadwyżkę z opłat za śmieci

Gmina na etapie planowania powinna zabezpieczyć  źródła sfinansowania wydatków na  funkcjonowanie systemu odbioru opadów – pisze w stanowisku na temat wykorzystania nadwyżki przychodów nad kosztami funkcjonowania systemu odbioru odpadów komunalnych Krajowa Rada  RIO.

Czytaj też: Posłowie chcą częstszego odbierania śmieci, co na to samorządy?

Izba podkreśla, że w trakcie roku może pojawić się przejściowy brak zrównoważenia dochodów. Jeżeli powstaje niedobór to gmina powinna zintensyfikować działania windykacyjne a wcześnie dofinansować system z dochodów własnych.

Czytaj: Opłaty za śmieci w drugim roku bardziej realne, ale..

Gdy na koniec roku powstanie nadwyżka to w opinii Izby, zgodnie z zasadą roczności budżetu, środki te pozostają do dyspozycji gminy, która decyduje na co przeznaczyć je w następnym roku.

Całe stanowisko TUTAJ

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Chyba wielkim URZĘDASOM RIO -- cosik sie popieszyło w łepetynach !! Gminy same wiedzą gdzie , jak i na co wydawać pieniądze !!!!!!!!!!!!!! Dzieci - RIO , -- nie pouczajcie samorządowców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chłopek , 2014-08-08 16:18:44 odpowiedz

A jaka jest postawa prawna tego stanowiska? Nie ma. Widzimisię urzędników, w mojej ocenie sprzeczne z ustawą. Wskazano urzędasom sposób, co najmniej wątpliwy, dobrania się do portfeli Polaków

Obserwator, 2014-08-07 06:47:47 odpowiedz

Do Lech: Pełna racja - tak zresztą zapisane jest w ustawie!!!!

Czech, 2014-08-06 15:08:03 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE