PARTNER PORTALU
  • BGK

Rosną w oczach parki w pobliżu Mierzyna

  • www.Mierzyn24.pl    11 sierpnia 2011 - 12:23
Rosną w oczach parki w pobliżu Mierzyna

Niedługo w pobliżu Mierzyna ruszą prace przy budowie szczecińskiego parku z terenem rekreacyjnym.
Za to do zakończenia prac przy terenie rekreacyjnym w Mierzynie, pozostało coraz mniej czasu.

Jak obiecuje wykonawca prac, firma LIK BUD Kazimierz Palacz Sp. J. z siedzibą w Policach, jeszcze tej jesieni teren zostanie oddany do użytku mieszkańcom.

Nowy park powstanie przy ul. Kutrzeby w Szczecinie. Jak informują urzędnicy szczecińskiego magistratu, znajdą się tam oprócz alejek spacerowych, wiat i ławeczek, także boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, stoły do gry w ping-ponga oraz szachy.

Na terenie parku będzie także plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, karuzelą, ślizgawkami, drabinkami oraz drewnianym pociągiem. W parku znajdzie się również ogrodzony wybieg dla psów z niezbędnymi elementami małej architektury.

Na terenie nowego parku w Szczecinie będzie możliwość organizowania imprez o charakterze sportowym i kulturalnym. Pojawi się specjalnie do tego celu przygotowana plenerowa scena z ławkami. Na terenie przy ul. Kutrzeby będą także kwietniki i nowe trawniki, posadzonych zostanie ponad 1200 krzewów i blisko 150 drzew liściastych.

Zagospodarowanie terenu przy ul. Kutrzeby kosztować będzie ponad 1,3 mln zł. Blisko połowa tej sumy pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Przetarg na zagospodarowanie terenu ma ruszyć jeszcze w tym roku. Nowy park powinien powstać w 2012 r.

Teren rekreacyjny przy ulicy Kutrzeby nie jest jedynym nowym parkiem położonym w pobliżu Mierzyna. W maju br. oddano bowiem do użytku park przy ulicy Przygodnej w Szczecinie. Miejsce to oddalone jest od granic naszej miejscowości zaledwie o 1-2 kilometry. Park powstał na terenie dawnej szkółki miejskiej drzew i krzewów ozdobnych na powierzchni 2,2 ha.

Na jego terenie znajdują się place zabaw dla starszych i młodszych dzieci, wyposażone w ślizgawki, drewniane wieże, piaskownice i huśtawki. Dla dbających o zdrowie przygotowana została siłownia, z urządzeniami do ćwiczeń dla juniorów i seniorów.

Na terenie przy ul. Przygodnej znalazły się także stojaki na rowery, ławki, kosze i stoły. W parku posadzono ponad 40 drzew i ok. 240 krzewów. Co ważne, miejsce jest oświetlone i monitorowane.

Nowe tereny rekreacyjne są widocznym sygnałem, że w ostatnim czasie włodarze Szczecina zaczęli dostrzegać, jak ważne jest stworzenie dla mieszkańców miejsc wypoczynku i zabawy. Nam pozostaje jedynie cieszyć się z tego powodu i jak najczęściej spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: