PARTNER PORTALU
  • BGK

Rośnie chełmskie osiedle TBS

  • chelmonline.pl    2 września 2013 - 10:01
Rośnie chełmskie osiedle TBS

Budowany właśnie nowy blok TBS przy ul. Synów Pułku powinien zostać oddany do użytku na wiosnę. Najprawdopodobniej już w przyszłym roku rozpocznie się budowa kolejnego.
Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. realizuje już kolejny budynek wielorodzinny przy ul. Synów Pułku. Będzie to trzeci blok, jaki miejska Spółka w ostatnich latach wybudowała na tym osiedlu. W nowym budynku na powierzchni około 1462 m2 znajdą się 32 mieszkania.

- Większość mieszkań została już przydzielona ale jest jeszcze kilka wolnych - mówi Krzysztof Głaz Prezes ChTBS. - Oczywiście zachęcamy wszystkich do zainteresowania się tą formą nabycia mieszkań, tym bardziej iż powstaje tu naprawdę przyjazne osiedle.

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie osiedlowy parking. Łącznie znajdzie się tam miejsce dla ponad 100 pojazdów. Obok istniejących już bloków TBS znajduje się także duży plac zabaw, wybudowany w 2011 roku za kwotę 60 tysięcy złotych.

Koszt budowanego właśnie bloku wyniesie około 2.7 mln zł. Klucze do mieszkań zostaną przekazane już w kwietniu 2014 roku.

To jednak nie koniec inwestycji. Spółka w najbliższym czasie chce zlecić opracowanie dokumentacji technicznej na budowę następnego budynku dla 32 rodzin. Rozpoczęcie jego budowy planowane jest na koniec przyszłego roku.

- Ostatnia zmiana Planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Zachód pozwala na postawienie kilku kolejnych budynków wielorodzinnych, które chcielibyśmy sukcesywnie realizować - mówi prezydent Chełma Agata Fisz. - Przed kilkoma laty wprowadzałam do Chełma TBS-y, jako pierwszy prezes tej Spółki i jestem przekonana, iż jest to dobre rozwiązanie dla wielu rodzin, które marzą o własnym mieszkaniu a nie mają wystarczających środków na budowę własnego domu lub kupno mieszkania u developera.

O mieszkanie w zasobach TBS-u starać się mogą osoby zamieszkałe w Chełmie lub związane z miastem z racji wykonywanej pracy, które posiadają udokumentowane dochody oraz wkład własny na budowę mieszkania. Wysokość wkładu stanowi 35% wartości mieszkania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • bieniu, 2013-09-03 20:25:18

    Oby wiecej TBS-ów bo ludzie nie chcą się zadłużać na 30 lat. Szukającym polecam tbs24.pl