PARTNER PORTALU
  • BGK

Rośnie liczba używanych autobusów na miejskich drogach

  • wnp.pl    15 września 2014 - 19:28
Rośnie liczba używanych autobusów na miejskich drogach

Rynek sprowadzanych do Polski używanych autobusów ciągle jest stabilny i ma wysoki potencjał. Aktualnie na rynku wtórnym największą dynamikę wzrostową prezentują autobusy miejskie.
W ciągu ośmiu miesięcy br. zostało zarejestrowanych 2 481 pojazdów, czyli o 193 szt. więcej niż rok temu (+9%). Zdecydowaną większość stanowiły pojazdy o dmc powyżej 3,5 t.

W sierpniu na polskie drogi wyjechały 453 używane autobusy wobec 377 szt. rok wcześniej. Na ten wzrost zapracowały głównie dwa segmenty: miejski i turystyczny. W sierpniu zarejestrowano w nich odpowiednio 80 i 93 pojazdy.

Czytaj też:Kto kupuje nowe autobusy i tramwaje, a kto jeździ starymi? Zobacz raport 

Spadek dynamiki importu można bylo zauważyć w kategorii MINI (77 szt.). Wśród używanych autobusów zdecydowanie największą popularnością cieszą się pojazdy międzymiastowe, których zarejestrowano ponad dziewięciokrotnie więcej niż nowych.

W kategorii autobusów turystycznych polscy przewoźnicy sprowadzili prawie cztery razy więcej pojazdów niż kupili fabrycznie nowych. W segmencie miejskim - poziom jest zbliżony (335 do 361 na korzyść pojazdów używanych.

Generalnie od stycznia do sierpnia 2014 r. zarejestrowano w Polsce 2481 używanych autobusów wszystkich kategorii wobec 1006 nowych. Zakładając, że autobusowa flota w Polsce to ok. 100 tys. pojazdów to zgodnie z racjonalną polityką taborową ok. 5% z nich powinno być rocznie wymieniane na nowe.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.