PARTNER PORTALU
  • BGK

Rower miejski KMK Bike w Krakowie rozpoczął sezon

  • PAP/AT    27 marca 2015 - 13:44
Rower miejski KMK Bike w Krakowie rozpoczął sezon
Kraków ma dysponować 150 stacjami bazowymi rozsianymi po całym mieście i 1,5 tys. rowerów (fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl)

System KMK Bike w Krakowie rozpoczyna nowy sezon. Można więc już korzystać ze wszystkich stacji i rowerów.
34 stacjami bazowymi i 300 rowerami, czyli podobnie jak w zeszłym roku, dysponuje w tym sezonie system miejskiej wypożyczalni rowerów KMK Bike w Krakowie. Od piątku rowery są dostępne dla użytkowników na niezmienionych zasadach.

Jak poinformował krakowski oficer rowerowy Marcin Wójcik, największą zmianą w tym roku, niewidoczną dla użytkowników jest nowy operator KMK Bike - firma Smart Bikes. Za roczną obsługę systemu otrzyma ona prawie 663 tys. zł.

Czytaj też: W największych miastach rowery miejskie dostaną ochronę

W tym roku nie zmieniają się zasady korzystania z KMK Bike. Pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne, potem kosztuje 2 zł za pierwszą godzinę, 3 zł za drugą i trzecią godzinę oraz 4 zł za czwartą i każdą kolejną godzinę. Do wypożyczenia roweru niezbędne jest założenie konta w systemie kmkbike.pl. Można je połączyć z Krakowską Kartą Miejską i za jej pomocą pożyczać jednoślady.

Wojcik zapowiada, że od początku maja użytkownicy KMK z aktywnym co najmniej miesięcznym biletem na komunikację miejską będą mogli pożyczać rowery na preferencyjnych warunkach - bezpłatnie za pierwsze 40 minut jazdy.

Według krakowskiego oficera rowerowego znacząca rozbudowa systemu rowerów miejskich rozpocznie się w przyszłym roku. Wtedy miasto planuje wyłonić operatora, który uzyska koncesję na trzy do pięciu lat. Docelowo stolica Małopolski ma dysponować 150 stacjami bazowymi rozsianymi po całym mieście i 1,5 tys. rowerów.

W pierwszym etapie, planowanym przed rozpoczęciem w Krakowie Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 r., system KMK Bike ma mieć 80 stacji bazowych i 800 rowerów. Krakowscy urzędnicy liczą, że miejskie jednoślady staną się jednym z podstawowych środków transportu dla młodzieży, która przyjedzie do Krakowa z całego świata na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.