PARTNER PORTALU
 • BGK

Rower miejski, Radom: System ruszy w kwietniu

 • bad    18 stycznia 2017 - 13:39
Rower miejski, Radom: System ruszy w kwietniu
20 sierpnia 2015 r. w Radomiu wystartował pilotażowy system rowerów miejskich. (Fot. Nextbike)

• Na mocy podpisanej w środę (18 stycznia) umowy, samoobsługowy system Radomski Rower Miejski zostanie wdrożony, a następnie zarządzany w latach 2017-2019 przez firmę Nextbike Polska.
• Sieć wypożyczalni, obejmująca 25 stacji, 250 rowerów, a także tandemy i rowery cargo, wystartuje na początku kwietnia.
Trzyletnia umowa z Nextbike Polska (firma obsługuje m.in. warszawskie Veturilo, Łódzki Rower Publiczny i Wrocławski Rower Miejski) została podpisana w środę (18 stycznia) w obecności prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego, przez Grzegorza Jandułę, prezesa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu oraz Tomasza Wojtkiewicza, prezesa Nextbike.

– W konsultacjach społecznych radomianie jednoznacznie powiedzieli, że chcą roweru miejskiego. Już podczas testów widzieliśmy bardzo duże zainteresowanie tą formą transportu. To rozwiązanie, które znakomicie sprawdza się w całej Europie i jestem przekonany, że również w naszym mieście wpłynie na jakość życia mieszkańców. Mam tu na myśli zarówno wygodę jaką ten system zapewnia wszystkim miłośnikom jazdy na rowerze, jak i względy ekologiczne. Jednocześnie zapewniam, że cały czas mamy na uwadze również rozwój infrastruktury zapewniającej rowerzystom maksimum bezpieczeństwa – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Czytaj też: Lublin kończy sezon roweru miejskiego z liczbą 850 tysięcy wypożyczeń

Operator będzie miał za zadanie wdrożenie systemu, a następnie jego kompleksową obsługę w latach 2017-2019. Radomski Rower Miejski obejmie 25 lokalizacji i 250 jednośladów oraz tandemy i rowery o charakterze familijnym i bagażowym. Stacje będą dostępne przez całą dobę od początku kwietnia do końca października - w okresie trwania umowy. Inauguracja sieci wypożyczalni nastąpi na początku kwietnia.

- Jesteśmy dumni, że Radom dołącza dziś do grupy miast, które oferują swoim mieszkańcom dostęp do ekologicznego transportu publicznego na każdą kieszeń. To już szesnaste miasto w Polsce, a równocześnie drugie największe na Mazowszu, w którym będzie można wypożyczać nasze rowery – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – W całym kraju z naszych systemów korzysta blisko milion osób – nie możemy się już doczekać na powitanie w tym gronie użytkowników Radomskiego Roweru Miejskiego – dodaje.

Jak informuje Nextbike Polska, w obrębie jego systemów rowerów miejskich już teraz zarejestrowanych jest ponad 3,6 tys. mieszkańców Radomia. Warto przypomnieć, że wszystkie sieci wypożyczalni operatora są kompatybilne. To oznacza, że użytkownik zarejestrowany w Radomiu będzie mógł bez zbędnych formalności korzystać z rowerów publicznych w innych miastach – i na odwrót. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (4)

 • bateria, 2017-01-22 22:20:28

  super opcja :) wiem, ze mniej zamozne osoby na pewno beda korzystac, mam nadzieje, ze bedzie tanio :) mnie na szczescie stać na własna indiane, ale dobrze, ze ktos wymyslił rozwiązanie dla osób, które potrzebują ruchu a mają troche mniejsze fundusze
 • Mesje, 2017-01-20 13:02:37

  Do Aleksander4: Kup jej też, teraz nie w sezonie są dużo tańsze. Patrzyłem u nich na stronie i za 800 zł w tej chwili można już mieć porządny rower, a jak ktoś nie jeździ wyczynowo to spokojnie wystarczy.
 • Aleksander4, 2017-01-19 11:30:40

  Do kwietnia daleko, ale czekam mimo ze mam już własną Indianę. Mam nadzieję ze jak w kwietniu ruszy to bedzie całoroczny, bo moja zona nie ma a chętnie by od czsu do czasu pojeździła i zimą też.