PARTNER PORTALU
  • BGK

Rower miejski, Radom: W kolejnych miastach startują systemy rowerów miejskich

  • bad/PAP    1 kwietnia 2017 - 18:55
Rower miejski, Radom: W kolejnych miastach startują systemy rowerów miejskich

W sobotę, 1 kwietnia Radom dołączył do grona miast z systemem rowerów miejskich.
• Od soboty w Białymstoku można korzystać z miejskich rowerów BiKeR.

• Do grona miast z systemem rowerów miejskich dołączył również Radom.

• Radom jest 19 miastem w Polsce działającym w ramach systemu Nextbike.

To czwarty sezon systemu rowerów miejskich BiKeR w Białymstoku. Władze miasta podkreślają, że rowery zachęciły mieszkańców do ruszania się i dlatego warto kontynuować ten projekt.

Od tego roku, dzięki nowej umowie, dostępnych jest więcej rowerów i stacji na terenie miasta. W ofercie jest pół tysiąca rowerów klasycznych - jednoosobowych, a także 20 tandemów oraz 20 rowerków dla dzieci, rozlokowanych w 50 stacjach. Kilka stacji jest nowych; powstały w miejscach, o których wcześniej w głosowaniu zdecydowali sami mieszkańcy.

Na początku roku władze miasta podpisały umowę z firmą Nextbike na kolejne trzy lata obsługi tego systemu. To ta firma obsługiwała system przez ostatnie trzy sezony. Obecna umowa opiewa na ponad 6,7 mln zł na trzy lata, z możliwością rozszerzenia systemu o kolejne stacje.

Radom dołączył do grona miast z systemem rowerów miejskich. Od soboty jednoślady będzie można wypożyczać na 25 stacjach w całym mieście w ramach Radomskiego Roweru Miejskiego. W systemie znajduje się 250 rowerów. Na każdej stacji jest ich 25. Są wśród nich tandemy i rowery cargo. Wypożyczalnie będą czynne codziennie, przez całą dobę, od 1 kwietnia, do końca października.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski ma nadzieję, że z systemu będą korzystać zarówno mieszkańcy, jak i osoby przyjezdne.

Jak podkreślił, rower miejski jest dziś bardzo popularnym środkiem komunikacji w całej Europie. "Nie znam miasta, w którym system ten by się nie przyjął. Jestem przekonany, że tak będzie także u nas" - powiedział w piątek dziennikarzom.

Radom jest 19. miastem w Polsce działającym w ramach systemu Nextbike.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.