PARTNER PORTALU
  • BGK

Rower publiczny. Warszawa ma nową stację na Bulwarach Wiślanych

  • GP    10 sierpnia 2017 - 12:21
Rower publiczny. Warszawa ma nową stację na Bulwarach Wiślanych
Stacja powstała dzięki współpracy operatora rowerów z komercyjnym bankiem. (fot.:pixabay.com)

Jak informuje Veturilo, w stolicy oddana została do użytku nowa stacja rowerów miejskich. Zlokalizowana jest na Bulwarach Wiślanych, przy moście Śląsko-Dąbrowskim.
Stacji nie było, bo trwał remont odcinka ulicy, od ul. Karowej do trasy W-Z. Ta przebudowa zakończyła się kilka dni temu. Stacja Bulwar - most Śląsko-Dąbrowski jest finansowana przez miasto, powstała dzięki uwolnieniu z miejskiej puli pięciu stacji sponsorowanych teraz przez bank Citi Handlowy.

- Prywatni sponsorzy coraz chętniej angażują się w finansowanie systemów rowerów miejskich -  tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Veturilo. - Zazwyczaj stacje sponsorskie powstają przed biurowcami, centrami handlowymi czy osiedlami mieszkaniowymi. Citi Handlowy przyjął inną strategię. Sponsorował już istniejące stacje w Śródmieściu, dając tym samym miastu możliwość uruchomienia dodatkowych stacji w innym, wybranym miejscu.

W ramach współpracy z operatorem Veturilo Bank Citi Handlowy sponsoruje pięć stacji w centrum Warszawy. Są to stacje: al. Jana Pawła II - al. Solidarności, Rondo ONZ, Metro Świętokrzyska, Metro Nowy Świat - Uniwersytet, Al. Jerozolimskie - Emilii Plater.

Do tej pory dzięki współpracy system Veturilo został rozbudowany o trzy stacje: Klaudyny - Rudzka, Jastrzębowskiego - SGGW (drugi terminal i kolejne słupki) oraz uruchomioną i wspomnianą wyżej stację Bulwar - most Śląsko-Dąbrowski.

Warszawski Rower Publiczny Veturilo działa w Warszawie już od ponad pięciu lat. Jest największym i najpopularniejszym systemem rowerowym w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • kolos, 2017-08-20 09:06:21

    Do sziwa: no co ty, może nie mają znanej naklejki ale osprzęt jest znanych firm czyli shimano i v-brake.
  • sziwa, 2017-08-11 15:02:38

    Już nie potrzebuję bo sobie Indianę kupiłem. Polska nieznana marka ale zawsze lepsza od mieszczucha.