PARTNER PORTALU
  • BGK

Rowerem miejskim przewieziesz dzieci i zakupy

  • pt    8 września 2017 - 13:26
Rowerem miejskim przewieziesz dzieci i zakupy
Łódzkie rowery cargo dla bezpieczeństwa są wyposażone w pasy (fot.lodz.pl)

Od 7 września Łódzki Rower Publiczny wzbogacił się o nowe rowery cargo, którymi można przewozić na przykład dzieci, albo większe zakupy.
• Łódzkie rowery cargo dla bezpieczeństwa są wyposażone w pasy.

• Mają składane ławeczki, siedem biegów, a przepisowe maksymalne obciążenie skrzyni rowerów to 100 kg.

• Łódzki rower miejski się rozwija, niedługo powstanie również 14 stacji rowerowych na 14 stacjach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Na razie rowerów jest dziesięć, ale operator nie wyklucza wzbogacenie tej oferty o kolejne rowery nazywane także familijnymi lub towarowymi. Firma Nextbike przekazała je miastu nieodpłatnie.

Wkrótce dołączy do nich pięć kolejnych, kupionych z budżetu obywatelskiego.

- To kolejna funkcjonalność, która dochodzi do Łódzkiego Roweru Publicznego, ale na pewno nie ostatnia. Będziemy dyskutowali o kolejnych. Jest oczekiwanie mieszkańców żebyśmy wprowadzili na przykład tandemy - zauważył na konferencji prasowej radny Bartosz Domaszewicz.

Dodał, że w Urzędzie Marszałkowskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego rozstrzygnięto konkurs, dzięki któremu rozszerzy się łódzki i regionalny system rowerowy:

- Powstanie 14 stacji rowerowych na 14 stacjach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. System ma być spójny i jak widać wciąż się rozrasta.

Zasady i koszty korzystania z cargo są takie same jak w przypadku innych rowerów ŁRP. Po wykorzystaniu można je oddać w dowolnej stacji, zostawić w skrajnym stojaku lub przypiąć obręczą do innego roweru.

 

 

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.