PARTNER PORTALU
  • BGK

Rowerem po mieście taniej niż autobusem i tramwajem?

  • pt    13 grudnia 2016 - 11:35
Rowerem po mieście taniej niż autobusem i tramwajem?

Kraków jako jedyne polskie miasto trafiło do zestawienia przygotowanego przez BBC, w którym porównano koszty poruszania się po miastach rowerem i transportem zbiorowym.
W zestawieniu uwzględniono 12 miast z całego świata. Dziennikarze porównali koszt zakupu nowego roweru średniej klasy wraz z wyposażeniem (oświetlenie, plecak, pompka, zapięcie oraz kask), z ceną biletu miesięcznego na komunikację miejską.

Początkowo koszt jazdy rowerem jest oczywiście o wiele większy od ceny biletu, jednak wraz z upływem miesięcy jazda rowerem opłaca się coraz bardziej: za bilet płacimy wciąż tyle samo, jazda rowerem nie kosztuje nic poza niewielką utratą wartości pojazdu.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazły się Londyn i Nowy Jork, w których koszt zakupu roweru zwraca się już po 2 miesiącach.

W San Francisco jazda rowerem opłaca się po 4 miesiącach, w Paryżu po 6, w Mediolanie po 14 a w Amsterdamie aż po 16. O przedostatnim miejscu tego miasta zadecydowała duża liczba drogich rowerów elektrycznych kupowanych przez Holendrów (28 proc.).

Ostatnie miejsce w zestawieniu zajął Kraków, w którym cena biletu miesięcznego jest co prawda bardzo niska, ale cena nowych rowerów stosunkowo wysoka.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.