PARTNER PORTALU
  • BGK

Rowerowa samoobsługa na ulicy

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Częstochowa    13 października 2012 - 08:22
Rowerowa samoobsługa na ulicy

System samoobsługowych ulicznych wypożyczalni rowerów sprawdził się w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Opolu. Częstochowa też by chciała, ale najpierw musi poprawić i zbudować drogi rowerowe.
Radna Małgorzata Iżyńska od kilku tygodni namawia prezydenta, by wzorem Wrocławia, Krakowa i innych polskich miast – także w Częstochowie stworzyć sieć ulicznych wypożyczalni rowerów – pisze „Gazeta Wyborcza Częstochowa”.

Władze miasta są sceptyczne. Według Piotra Grzybowskiego, doradcy prezydenta ds. funduszy europejskich, niezbędne do sfinansowania systemu są eurofundusze, a te będą po 2014 r.

Entuzjazmem nie tryska też Kamil Rajczyk ze Śląskiej Inicjatywy Rowerowej. Według niego, żeby rower wypożyczyć, trzeba mieć po czym jeździć. Tymczasem na śródmiejskiej osi wschód – zachód, czyli w Alejach, nie będzie z tym problemu, ale już z północy na południe – tak.

Drogom rowerowym na Kilińskiego i Nowowiejskiego brakuje ciągłości i omijają AJD przy Waszyngtona oraz dworce – pisze „Gazeta Wyborcza Częstochowa”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.