PARTNER PORTALU
  • BGK

Rowerowe plany Elbląga

  • wer/umelblag.pl    4 stycznia 2012 - 16:01
Rowerowe plany Elbląga

Elbląg chce, by w ciągu 10 lat ruch rowerowy w mieście wzrósł o 15 proc. W związku z tym ma pojawić się więcej stojaków na rowery. Powstaną też oddzielne pasy ruchu dla rowerzystów.
Radni, podczas ostatnie sesji przegłosowali uchwałę w tej sprawie. Dzięki temu Elbląg (zabierz głos/oceń prezydenta) dołącza do nielicznego jeszcze grona polskich miast dysponujących takim dokumgodnientem.

- Dynamicznie rosnąca od początku lat 90-tych motoryzacja indywidualna rozwiązuje wiele problemów w skali jednego gospodarstwa domowego czy pojedynczego człowieka. Jednak w warunkach praktycznie powszechnej dostępności samochodów ich użytkownicy zaczynają bardzo często zauważać, jakie problemy niesie bezrefleksyjne korzystanie z niego dla innych. Samochód w mieście stał się ofiarą własnego sukcesu - wyjaśnia Marek Kamm, oficer rowerowy.

Przyjęta przez radnych uchwała określa oficjalne stanowisko miasta w sprawie stosunku do ruchu rowerowego, ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji rowerowej.

Podany w niej wzrost udziału transportu rowerowego do poziomu 15% w ogólnej sumie przemieszczeń niepieszych jest parametrem ambitnym, ale realnym biorąc pod uwagę specyfikę miasta (klimat, ukształtowanie terenu, strukturę urbanistyczną, gęstość zaludnienia) i zauważalny wzrost liczby rowerzystów w ostatnich latach.

- Wskaźnik ten nie wziął się znikąd. Wynika on z dobrej praktyki stosowanej w wielu miastach Unii Europejskiej zapisanej w Karcie Brukselskiej, która także i w Polsce znajduje zwolenników - zaznacza Marek Kamm.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Anna, 2012-01-05 12:34:09

    chciałoby się aby inne miasta np. Łowicz zaraził się Waszym działaniem!!! Szacunek dla gospodarzy miasta ElblągNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: