PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudowano oczyszczalnię w Starym Mieście

  • PAP    14 listopada 2012 - 15:59
Rozbudowano oczyszczalnię w Starym Mieście

Prawie 10 milionów złotych kosztowała rozbudowa oczyszczalni ścieków w gminie Stare Miasto (woj. wielkopolskie). Dzięki inwestycji, gmina będzie bardziej atrakcyjna dla mieszkańców i inwestorów - poinformował w środę rzecznik gminy Karol Małolepszy.
W środę oficjalnie oddano do użytku rozbudowaną oczyszczalnię. Inwestycja współfinansowana była z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z którego pochodziło ponad 5 milionów złotych.

W ramach projektu została przebudowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w miejscowości Modła Królewska - powstały dwa reaktory  biologiczne. Inwestycja ta pozwoliła zwiększyć wydajność dobową z 300 m sześc. do 1400 m sześc.. Wybudowane zostały także drogi, place, parkingi i chodniki na terenie oczyszczalni, a także punkt zlewny ścieków dowożonych.

Potrzeba rozbudowy i przebudowy oczyszczalni spowodowana była dużym przyrostem liczby mieszkańców.

"Przepustowość poprzedniej oczyszczalni ścieków była niewystarczająca w stosunku do stale wzrastającej liczby mieszkańców. Niestety zdarzały się przypadki, że ścieki bytowo-gospodarcze w sposób niekontrolowany trafiały do wód powierzchniowych" - powiedział dziennikarzom wójt gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.