PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozkład jazdy się spóźnił

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    14 września 2010 - 06:25
Rozkład jazdy się spóźnił

326 tys. zł kosztowało samorząd Mazowsza przeprowadzenie badań i opracowanie rozkładu jazdy dla Kolei Mazowieckich. Nie wiadomo, czy uda się wprowadzić go w życie.
Przeprowadzenie badań i opracowanie na podstawie ich wyników nowego rozkładu jazdy urząd marszałkowski zlecił ekologicznemu stowarzyszeniu Zielone Mazowsze. Ponad 100 ankieterów przez trzy miesiące przeprowadzało ankiety w pociągach – informuje „Życie Warszawy”.

W stworzonym przez siebie projekcie rozkładu ekolodzy obiecywali częstsze kursy w godzinach szczytu, odjazdy w równych odstępach czasu i ponad dwa razy więcej pociągów przyspieszonych.

Nie wiadomo, czy uda się wdrożyć te propozycje w życie. Dlaczego? Termin opracowania badań, na podstawie których miał powstać rozkład, minął 1 czerwca. Ostatecznie Zielone Mazowsze przedstawiło dokument na początku sierpnia, za co urząd naliczył kary umowne.

Koleje Mazowieckie nie chcą komentować sprawy, ograniczają się do stwierdzenia, że za nowy rozkład odpowiada Zielone Mazowsze. Władze regionu Mazowsza przekonują, że opóźniony raport nie miał wpływu na negocjacje z innymi przewoźnikami. Poza tym zawsze jeszcze można wprowadzać korekty – pisze Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.