Rozkład MZK Sochaczew bez zmian

  • AT/UM Sochaczew
  • 30-09-2011
  • drukuj
Burmistrz Piotr Osiecki zdecydował, że zmiana rozkładu jazdy autobusów ZKM, która miała zostać wprowadzona od 1 października, zostanie przesunięta w czasie. Do końca roku obowiązywać będą dotychczasowe rozwiązania w komunikacji miejskiej.
Rozkład MZK Sochaczew bez zmian
- Odebraliśmy wiele sygnałów od mieszkańców, którzy byli rozczarowani nowym rozkładem. Oczywiście względy ekonomiczne są dla nas bardzo ważne. Musimy dbać o kondycję Zakładu Komunikacji Miejskiej. Ale miasto przede wszystkim musi zapewniać swym mieszkańcom możliwość dojazdu do pracy, szkoły, czy na pociąg  - powiedział burmistrz.

Dodał, że sam przez dwa lata dojeżdżał do Warszawy (zabierz głos oceń prezydenta)  i wie, jak ważne jest choćby skoordynowanie rozkładu ZKM z rozkładem PKP.

- Wiem, że dyrektor Sieczkowski i jego ludzie starali się ułożyć tak plan, by zadowolić jak największą grupę mieszkańców, ale najwyraźniej trzeba dłuższych prac i konsultacji nad nowym rozkładem – wyjaśnia swą decyzję burmistrz Osiecki.

Burmistrz obiecał, że jeszcze raz przyjrzy się każdemu kursowi i każdej linii.

- Nie mamy łatwego zadania. Choćby rozkład jazdy PKP zmieniał się w tym roku już kilka razy. Ostatnio ledwie kilka tygodni temu. Ustaliliśmy z burmistrzem Osieckim, że poczekamy ze zmianą naszego rozkładu jazdy do grudniowej zmiany PKP. Zawsze podkreślałem, że sugestie mieszkańców są dla nas bardzo ważne. Gdy przygotowywaliśmy rozkład, który miał wejść 1 października, obiecywałem, że będziemy się przyglądać skutkom jego wprowadzenia. Teraz będziemy mieli więcej czasu na jego dopracowanie – dodaje dyrektor ZKM Krzysztof Sieczkowski. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak zwykle dyrektor mzk nie bierze pod uwage tego ze ktos mieszka w Chodakowi a z drugiej zmiany wraca sie o 22a pracuje poza Sochaczewem zanim dojedze na przystanek to autobus odjedzie a wystarczy przesunac go o 10 minut wtedy wszyscy zdarza

sochaczewianin, 2014-04-21 12:13:40 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE