PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozkłady jazdy w telefonie

  • GK/grudziadz.pl    24 października 2011 - 11:01
Rozkłady jazdy w telefonie

Mobilna aplikacja „Ginger”, zawierająca rozkład jazdy komunikacji miejskiej jest teraz dostępna również w Grudziądzu.
Każdy pasażer może za darmo pobrać i sprawdzić w swoim telefonie komórkowym godziny kursowania tramwajów czy autobusów.

„Ginger” umożliwia szybkie sprawdzenie rozkładu jazdy, a ponadto wyszukanie wszystkich linii dostępnych na danym przystanku. Mobilny rozkład jazdy nigdy nie łączy się z Internetem i nie generuje dodatkowych kosztów. Aplikację można zainstalować na telefonie z poziomu komputera z użyciem kabla, przez Bluetooth bądź poprzez WAP ze strony www.ginger.pasjagsm.pl.

– Obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna, a funkcjonalność obejmuje prawie wszystkie modele telefonów komórkowych. Użytkownik nie musi się również martwić o aktualizację rozkładu jazdy ponieważ dba o to „Ginger”. Przebywając w jakimkolwiek miejscu w mieście może bardzo dokładnie zaplanować swoją podróż – mówi Teresa Kleczewska, Naczelnik Wydziału Transportu.

Warto dodać, że aplikację dla Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego w Grudziądz przygotowała agencja marketingowa Płodni.com z Poznania, a jej wdrożenie kosztowało 2 460 zł. Podobne systemy funkcjonują już od dłuższego czasu np. w Warszawie, Wrocławiu, Białymstoku, Tychach czy Poznaniu.

W każdym z miast dostępna jest również wersja „GingerBlu” przeznaczona dla osób niewidomych i niedowidzących. Planowane jest również wprowadzenie nowych funkcji takich jak: planer podróży na telefony Java, Android oraz na telefony iPhone, a także geolokalizacja, dzięki czemu podróżowanie komunikacją miejską w każdym mieście stanie się jeszcze przyjemniejsze.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.