PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczęła się największa polska inwestycja w meble miejskie

  • bad    27 października 2014 - 16:10
Rozpoczęła się największa polska inwestycja w meble miejskie

Największy stołeczny projekt partnerstwa publiczno-prywatnego przeszedł właśnie z fazy przygotowawczej w fazę realizacji. Zastępca prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz odsłonił pierwszą stołeczną wiatę, powstałą w ramach projektu „Przystanek Komunikacji Miejskiej”.
Dzisiaj na rondzie Daszyńskiego zaprezentowano oficjalnie pierwszą z 1580 nowoczesnych i eleganckich wiat przystankowych.

- To przełomowy moment dla naszego miasta. Dzięki współpracy ze spółką AMS SA mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych wiat przystankowych. W przestrzeni pojawi się aż 1580 nowoczesnych i estetycznych mebli miejskich, wzrośnie również komfort osób korzystających z komunikacji miejskiej - mówi zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Czytaj też: Stolica chce pieniędzy z UE m.in. na metro i tramwaje

- Ten projekt wprowadzi segment mebli miejskich w nową fazę rozwoju. To największe tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju, dorównujące rozmachem największym europejskim metropoliom. Żadne polskie miasto nie dysponuje porównywalnym systemem - powiedział Marek Kuzaka, prezes AMS SA.

- Mam ogromne uznanie dla spółki AMS, która mimo licznych przeszkód, podjęła się realizacji tego przedsięwzięcia. Gratuluję władzom m.st. Warszawy dobrych decyzji - nie jest łatwo być prekursorem nowatorskich działań. Wierzę, że są one początkiem pozytywnych zmian w funkcjonowaniu i postrzeganiu reklamy w przestrzeni miejskiej - dodał Lech Kaczoń, prezes Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej.

Czytaj też: Wipler: urzędy powinne być czynne w godzinach 11-19

Zgodnie z umową AMS SA w ramach koncesji w ciągu trzech lat wybuduje 1580 nowoczesnych, wygodnych, estetycznych przystanków, przyjaznych dla podróżujących. Zainstalowane zostaną trzy rodzaje zadaszeń, dostosowanych do charakteru przestrzeni publicznej. Wiaty konkursowe, wyłonione w konkursie organizowanym przez miasto w 2006 roku - staną w najbardziej reprezentacyjnych i ważnych komunikacyjnie lokalizacjach. Wiaty konserwatorskie - w obszarach objętych nadzorem konserwatorskim. Natomiast praktyczne i uniwersalne wiaty seryjne - w pozostałej części miasta, w centrach dzielnic oraz przy głównych ciągach komunikacyjnych poza ścisłym centrum.

Wszystkie wiaty będą interaktywne - standardowo zostaną wyposażone w technologię Near Field Communication (NFC) oraz kody QR. A dzięki bramce gateams.com, pasażerowie będą mogli szybko przejść do świata wirtualnego i skorzystać z szeregu dostępnych funkcjonalności - zaplanować podróż, zapoznać się z informacjami o mieście, lub pobrać darmowe treści - ciekawe artykuły lub utwory muzyczne. Ponadto w wiatach konkursowych i konserwatorskich, docelowo dostępne będzie również Free WiFi (w lokalizacjach umożliwiających efektywne wykorzystanie tej technologii).

Proces przygotowania i stawiania nowych wiat przystankowych w stolicy zostanie sfilmowany i pokazany w 6 odcinkowym cyklu reportaży zatytułowanych „Przystanek Warszawa", zrealizowanych przez TVP Warszawa. Pierwszy odcinek został wyemitowany 26 października, kolejne odcinki będą pokazywane w ostatni piątek każdego miesiąca o godz. 20.40.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Matysiak, 2014-10-28 18:45:45

    Spółka AMS będzie realizowała przez najbliższe 3 lata największy dotychczas projekt partnerstwa publiczno-prywatnego. Szkoda tylko ,że nie wiemy w jakim % projekt ten będzie prywatny a w jakim publiczny i kto będzie ponosił stałe koszty konserwacji i ochrony tego systemu 1580 nowoczesnych mebli miej...skich. Oddanie I wiaty w tym momencie to typowy zabieg pijarowski obecnych władz miasta.  rozwiń