PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczyna się nowy sezon na Wiśle

  • pt    24 kwietnia 2014 - 11:04
Rozpoczyna się nowy sezon na Wiśle

Królową polskich rzek znów popłyną statki i promy. Szósty sezon Warszawskich Linii Turystycznych rozpocznie się 1 maja i potrwa do końca sierpnia.
- Sezon czas zacząć, 1 maja serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców nad Wisłę. Mam nadzieję, że frekwencja dzięki naszym plażom, ścieżkom i organizowanym imprezom ponownie będzie rekordowa – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Nowością w szóstym sezonie WLT będą dodatkowe, piątkowe rejsy Wisłą i Kanałem Żerańskim do malowniczego Serocka. Od 1 maja do 30 czerwca Zefir, tak jak w poprzednich latach, będzie pływał nad Zalew Zegrzyński tylko w soboty, niedziele i święta.

Ale w najbardziej gorącym okresie, podczas wakacji, od 1 lipca do 31 sierpnia – będzie wypływał z Cypla Czerniakowskiego również w piątki.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie, mieszkańcy i turyści będą mogli  oderwać się na chwilę od zgiełku metropolii, by podziwiać mniej znane i „dzikie” oblicze stolicy bezpośrednio z pokładu tramwaju wodnego.

Wars, od 1 maja do 30 czerwca będzie pływał na trasie Cypel Czerniakowski - Gruba Kaśka – Podzamcze - Cypel Czerniakowski tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia – także w piątki. W weekendy i dni świąteczne wykona cztery rejsy, a w piątki – trzy.

Brzegi Wisły znów połączą cztery przeprawy promowe. Do 30 czerwca Pliszka, Słonka, Turkawka i Wilga będą pływały pomiędzy brzegami rzeki tylko w soboty, niedziele i święta (30 kursów dziennie), a od 1 lipca do końca sezonu – codziennie.

W dni robocze promy wykonają 14 rejsów pomiędzy Cyplem Czerniakowskim i  Saską Kępą, mostem Poniatowskiego i Stadionem Narodowym, Podzamczem i ZOO oraz 7 rejsów pomiędzy Nowodworami i Łomiankami.

W obecnym sezonie statki i promy będą kursowały również 2 maja i 20 czerwca.

Cennik się nie zmieni - za rejs do Serocka trzeba będzie zapłacić 36 zł (ulgowy - 18 zł), a za przejażdżkę tramwajem wodnym – 18 zł (ulgowy – 9 zł). Przeprawa promem pomiędzy brzegami rzeki będzie bezpłatna.

Z wodnych atrakcji i rejsów po Wiśle skorzystało w poprzednim sezonie 153 tys.osób. Największym zainteresowaniem cieszyły się promy, z których skorzystało 134 tys. osób. W rejs tramwajem wodnym wybrało się 15,7 tys. osób, a do Serocka popłynęło 3,8 tys. osób.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.