Rozprawa w KIO ws. stołecznego przetargu na śmieci

W środę 14 sierpnia poznamy wyrok Karowej Izby Odwoławczej ws. stołecznego przetargu na odbiór śmieci.
Rozprawa w KIO ws. stołecznego przetargu na śmieci
W poniedziałek w KIO odbyła się rozprawa dotycząca przetargu na odbiór śmieci. Przedstawiciele miasta drugi raz musieli tłumaczyć się z zapisów przetargowej specyfikacji.

Jak informowaliśmy, śmieciowy przetarg w Warszawie zaskarżyła firma "Byś". Skarżący podnosili, że miasto nie zastosowało się do poprzedniego wyroku KIO i nie uwzględniło hierarchii postępowania z odpadami w kryterium oceny ofert.

Czytaj też: Stołeczny przetarg na odbiór śmieci zaskarżony drugi raz

- Postawiono na kryterium ceny. Faworyzowane były rozwiązania związane ze składowaniem odpadów. Tymczasem za odzysk i recykling powinny być przyznawane dodatkowe punkty - twierdzi Paweł Połonecki z firmy „Byś”.

Zarzuty dotyczyły też tego, że miasto nie oszacowało, jakiej wielkości pojemniki powinny być ustawiane przy posesjach.

Jak przyznaje nasz rozmówca, najbardziej zadziwiające podczas poniedziałkowej rozprawy było to, że mimo iż miasto reprezentowała kilkunastoosobowa grupa z wiceprezydentem Jarosławem Dąbrowskim na czele, głos zabierali tylko prawnicy.

- Było to dziwne, że prezydent nawet w jednym zdaniu nie odniósł się do nowych wytycznych w gospodarce odpadami - kontynuuje Połonecki. - Czekamy zatem na wyrok KIO, która dała sobie dwa dni na zapoznanie się z przedstawionymi materiałami. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Potrzeba nam w Warszawie profesjonalistów a nie aparatczyków PO!

alex, 2013-08-13 08:38:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE