PARTNER PORTALU
 • BGK

Rozrasta się antyatomowa koalicja

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Szczecin    24 grudnia 2011 - 07:42
Rozrasta się antyatomowa koalicja

Powiększa się koalicja przeciwników budowy elektrowni atomowej w Gąskach w gminie Mielno. Na ostatniej tegorocznej sesji sprzeciw wobec planów PGE wyrazili radni Koszalina.
Rada wyraziła stanowczy sprzeciw wobec podejmowanych przez PGE Polską Grupę Energetyczną SA działań, które pomijają mieszkańców Koszalina (zabierz głos/oceń prezydenta) oraz władze Koszalina w procesie podejmowania decyzji o lokalizacji elektrowni jądrowej w sąsiedztwie miasta – pisze „Gazeta Wyborcza Szczecin”.

Czytaj też: Atom budzi emocje: największe w Gąskach

Rada oczekuje od rządu przedstawienia analizy wpływu inwestycji na gospodarkę, środowisko i społeczeństwo regionu koszalińskiego.

Uchwały sprzeciwiające się planowanej inwestycji uchwaliły już rady gmin Mielno i Ustronie Morskie. 29 grudnia dołączy do nich Kołobrzeg (zabierz głos/oceń prezydenta), który podejmie dalej idącą uchwałę niż Koszalin. Radni kołobrzescy zaprotestują wprost przeciwko budowie elektrowni w gminie Mielno – pisze „Gazeta Wyborcza Szczecin”.

Czytaj też: Żadnej elektrowni! Gąski stają okoniem

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • abak, 2012-01-18 10:44:33

  @prof. M.Wyszyński Popieram. podobnie ma się sprawa z gazem łupkowym. Tylko że o protestach mieszkańców media milczą. W gminie Grabowiec Chevron manipuluje informacjami i kupuje przychylność ludzi nieświadomych zagrożeń.
 • darłowiak, 2012-01-12 15:55:11

  energia jadrowa pogłebiła wartości cywilizacji zwłaszcza w Fukushimie, myślę, że to tam konieczna jest wycieczka samorządowców z Darłowa, Sławna i tym podobnym hipokrytom
 • prof. Miroslaw Wyszynski, 2011-12-30 10:54:17

  Zaprzeczam. Nie wiem skąd taka pewność co do tego pogłębiania wartości cywilizacyjnych przez energię jądrową. Wydaje mi się że wolność od obaw o bezpieczną przyszłość dla swoich dzieci i wnuków jest niezaprzeczalną wartością cywilizacyjną. Każdy ma prawo obawiać się czegoś specyficznego i zapobiegać... temu czego sie obawia, oczywiście nie szkodząc innym. NB. Nie mam zwyczaju podpisywać się anonimowym skrótem. Nie obawiam się wyrażać swoich poglądów pod pełnym nazwiskiem.  rozwiń