PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozrasta się sieć kanalizacji w dolnośląskich gminach

  • AW    5 września 2014 - 11:19
Rozrasta się sieć kanalizacji w dolnośląskich gminach

Jeszcze w tym roku do sieci zostanie podpiętych 373 mieszkańców podwrocławskiej gminy Czernica. Powstanie tam blisko 3 km kanalizacji. Nową sieć wodociągową zyska też Bolesławiec. Inwestycje umożliwią dotacje z Unii Europejskiej.
ZAKTUALIZOWANE. Umowę na dotację z Programu Infrastruktura i Środowisko podpisali: Aleksander Marek Skorupa, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu i Stefan Dębski, wójt gminy Czernica. 
 
W Nadolicach Małych sieć powstanie przy ulicach: Zielonej, Kolejowej i Wrocławskiej Mieszkańcy wsi Krzyków skorzystają z nowej kanalizacji przy ulicach: Głównej, Dębowej, Sosnowej i Chabrowej. 

Ścieki nie będą kierowane do gminnej, mechanicznej oczyszczalni w Kamieńcu Wrocławskim. Przestarzały zakład zostanie przebudowany na węzeł przerzutowy. Nieczystości będą przepompowywane rurociągiem do wrocławskiej oczyszczalni w Janówku.
 
Samorządowcy ocenili, że będzie to tańszy wariant niż modernizacja oczyszczalni w Kamieńcu. W efekcie realizacji inwestycji system ściekowy gminy zostanie włączony do aglomeracji wrocławskiej. Wartość całego zadania to ponad 8 mln zł.
 
Nową sieć wodociągową zyska też Bolesławiec.

Dzięki unijnej dotacji w mieście powstanie 4 km sieci wodociągowej i 1 km kanalizacji sanitarnej. Wartość całego projektu to ponad 2,9 mln zł. Unijne wsparcie wyniesie około 1,9 mln zł.

 
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.