Rozrasta się sieć kanalizacji w dolnośląskich gminach

Jeszcze w tym roku do sieci zostanie podpiętych 373 mieszkańców podwrocławskiej gminy Czernica. Powstanie tam blisko 3 km kanalizacji. Nową sieć wodociągową zyska też Bolesławiec. Inwestycje umożliwią dotacje z Unii Europejskiej.
Rozrasta się sieć kanalizacji w dolnośląskich gminach
ZAKTUALIZOWANE. Umowę na dotację z Programu Infrastruktura i Środowisko podpisali: Aleksander Marek Skorupa, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu i Stefan Dębski, wójt gminy Czernica. 
 
W Nadolicach Małych sieć powstanie przy ulicach: Zielonej, Kolejowej i Wrocławskiej Mieszkańcy wsi Krzyków skorzystają z nowej kanalizacji przy ulicach: Głównej, Dębowej, Sosnowej i Chabrowej. 

Ścieki nie będą kierowane do gminnej, mechanicznej oczyszczalni w Kamieńcu Wrocławskim. Przestarzały zakład zostanie przebudowany na węzeł przerzutowy. Nieczystości będą przepompowywane rurociągiem do wrocławskiej oczyszczalni w Janówku.
 
Samorządowcy ocenili, że będzie to tańszy wariant niż modernizacja oczyszczalni w Kamieńcu. W efekcie realizacji inwestycji system ściekowy gminy zostanie włączony do aglomeracji wrocławskiej. Wartość całego zadania to ponad 8 mln zł.
 
Nową sieć wodociągową zyska też Bolesławiec.

Dzięki unijnej dotacji w mieście powstanie 4 km sieci wodociągowej i 1 km kanalizacji sanitarnej. Wartość całego projektu to ponad 2,9 mln zł. Unijne wsparcie wyniesie około 1,9 mln zł.

 
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE