PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozrasta się sieć stołecznych biletomatów

  • GK    6 lutego 2012 - 11:54

Zamontowano już 290 nowoczesnych stacjonarnych automatów biletowych, wyposażonych w interfejs w różnych wersjach językowych.
Jak informuje Zarrząd Transportu Miejskiego w Warszawie (zabierz głos/oceń prezydenta) można w nich kupić wszystkie rodzaje biletów i zakodować bilety okresowe na Warszawskiej Karcie Miejskiej, Elektronicznej Legitymacji Studenckiej, Elektronicznej Legitymacji Uczniowskiej oraz Miejskiej Karcie Płatniczej CitiBank.

W urządzeniach można również uzupełnić impulsy wykorzystywane do opłat parkingowych. Płacić za bilet można zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą.

Maszyny stoją na stacjach metra, dworcach i stacjach kolejowych, głównych węzłach przesiadkowych i na skrzyżowaniach. Najwięcej urządzeń zamontowano w Śródmieściu (66), na Mokotowie (37) i Ursynowie (33). 22 biletomaty ustawiono na Bielanach i Pradze Południe.

Urządzenia są także dostępne na stacjach kolejowych w gminach podwarszawskich objętych Wspólnym Biletem – m.in. w Legionowie, Otwocku, Piastowie, Pruszkowie, Sulejówku, Piasecznie i Michałowicach.

Biletomaty stały się również elementem wyposażenia stołecznego taboru – w tramwajach SWING, pociągach SKM, autobusach takich przewoźników jak MZA czy Mobilis. Mobilne urządzenia mają dotykowe wyświetlacze i można w nich kupić wszystkie rodzaje biletów kartonikowych – jednorazowe, czasowe oraz krótkookresowe. Urządzenia przyjmują bilon i wydają resztę.

Liczba biletów sprzedawanych za pomocą tego automatycznego kanału sprzedaży systematycznie rośnie. Automaty stacjonarne sprzedają już prawie 22 proc. wszystkich kupowanych biletów, a mobilne – prawie 2 proc.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.