PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozstrzygnięto przetarg na energię elektryczną w podkarpackim

  • KrosnoCity.pl    15 września 2014 - 12:11
Rozstrzygnięto przetarg na energię elektryczną w podkarpackim

Koniec kolejnej edycji projektu wspólnego zakupu energii elektrycznej w ramach Grupy Zakupowej. Postępowanie prowadzone było przez MPGK Krosno Sp. z o.o.
W postępowaniu udział wzięło 132 podmioty: 2 powiaty: bieszczadzki i sanocki, 10 gmin wraz z podległymi jednostkami: Baligród, Cisna, Chorkówka, Miejska Grybów, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Nowy Żmigród, Pilzno, Rymanów, spółka komunalna - Jedlickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Krośnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Nowe Podkarpacie.

Przetarg dotyczył zakupu łącznie ponad 18 GWh energii elektrycznej na okres 1 roku. O zamówienie walczyło 3 podmioty. PGE zaoferowało 236 zł netto za 1 MWh we wszystkich taryfach i strefach czasowych.

Czytaj też:  Jest projekt ws. inteligentnego pomiaru energii elektrycznej

- Oszczędności osiągnięte przez podmioty, które po raz pierwszy przystąpiły do utworzonej Grupy Zakupowej i nie mają zawartych porozumień cenowych w stosunku do wprowadzonej od 01.08.2014 r. nowej „Taryfy dla energii elektrycznej dla klientów w grupach taryfowych A,B,C i R” w PGE Obrót S.A wyniosą ponad 60 %. Cena za 1 MWh w obowiązującej taryfie dla energii elektrycznej w PGE Obrót S.A. w taryfie  C11 - wynosi 379,40 zł/MWh. W przygotowaniu kolejne postępowanie, szacowana wielkość zamówienia na 12 m-cy to 48 GWh dla około 330 podmiotów - informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Krośnie.

Czytaj też: Wspólny przetarg na tańszy prąd

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.