PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruda Śląska: PPP się nie udało, ale miasto mieszkania komunalne zbuduje

  • bad    21 września 2016 - 07:43
Ruda Śląska: PPP się nie udało, ale miasto mieszkania komunalne zbuduje

Ruda Śląska buduje kolejne mieszkania komunalne. Fot. mat. prasowe

• Ruda Śląska nie zbuduje na razie mieszkań komunalnych w formule PPP.
• Nie oznacza to jednak, że miasto nie zbuduje mieszkań komunalnych - prezkonuja przedstawiciele magistratu.
• W toku jest kilka tego typu inwestycji.
Jak już informowaliśmy, postępowanie na wybór prywatnego partnera do budowy około 100 mieszkań komunalnych w Rudzie Śląskiej zostało unieważnione. Powód? Nie zgłosił się do niego żaden inwestor. Przedstawiliśmy oświadczenie firmy Warbud, która była zainteresowana inwestycją. Spółka budowlana pisała m.in. o braku rozsądnego rozłożenia odpowiedzialności pomiędzy stroną publiczną i prywatną w postępowaniu.

Uzyskaliśmy także komentarz władz Rudy Śląskiej, z którego dowiadujemy się, że miasto realizuje kilka inwestycji w zakresie budownictwa komunalnego wspólnie z towarzystwami budownictwa społecznego.

Jak informuje Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska, miasto będzie realizowało budownictwo komunalne w lokalizacji ulic Stroma/Bytomska w Rudzie Śląskiej. Liczba mieszkań to około 50, metraż ok. 45 m2, standard jak w formule PPP, wszczęcie procedury w formule projektuj i buduj we wrześniu br.

Ponadto, MPGM TBS wraz z miastem Ruda Śląska planuje inwestycję mieszkaniową w rejonie ulicy Lisiej w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu. W pierwszym etapie ww. inwestycji powstaną 44 mieszkania.

Dodatkowo, miasto Ruda Śląska wraz z Towarzystwem Budownictwa Społecznego Dombud rozpoczęło współpracę polegającą na budowie trzech wielorodzinnych budynków mieszkalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, położonych w Rudzie Śląskiej w rejonie ul. Kędzierzyńskiej i ul. Ks. Czempiela.

99 mieszkań dwu i trzypokojowych o powierzchni od 46,72 m2 do 73,63 m2 oddawanych będzie w standardzie "pod klucz".

Kolejną inwestycję prowadzi Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy ulicy Piotra Tomanka w dzielnicy Orzegów w formule mieszkań na wynajem z docelową własnością – przy udziale partycypacji przyszłych najemców. Podstawowym założeniem najmu z docelową własnością jest wpłata połowy ceny zakupu mieszkania wyliczonej po ustaleniu kosztów związanych z realizacją inwestycji.

W sierpniu br. zostało wydane pozwolenie na budowę dla MTBS z Tarnowskich Gór (w którym Ruda Śląska ma udziały) na budowę 44 mieszkań w zabudowie szeregowej bądź jednorodzinnej. Budowa będzie prowadzona na terenie przekazanym aportem przez nasze miasto. Mieszkania te będą do wynajmu bądź wykupu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: