PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruda Śląska: PPP się nie udało, ale miasto mieszkania komunalne zbuduje

  • bad    21 września 2016 - 07:43
Ruda Śląska: PPP się nie udało, ale miasto mieszkania komunalne zbuduje
Ruda Śląska buduje kolejne mieszkania komunalne. Fot. mat. prasowe

• Ruda Śląska nie zbuduje na razie mieszkań komunalnych w formule PPP.
• Nie oznacza to jednak, że miasto nie zbuduje mieszkań komunalnych - prezkonuja przedstawiciele magistratu.
• W toku jest kilka tego typu inwestycji.
Jak już informowaliśmy, postępowanie na wybór prywatnego partnera do budowy około 100 mieszkań komunalnych w Rudzie Śląskiej zostało unieważnione. Powód? Nie zgłosił się do niego żaden inwestor. Przedstawiliśmy oświadczenie firmy Warbud, która była zainteresowana inwestycją. Spółka budowlana pisała m.in. o braku rozsądnego rozłożenia odpowiedzialności pomiędzy stroną publiczną i prywatną w postępowaniu.

Uzyskaliśmy także komentarz władz Rudy Śląskiej, z którego dowiadujemy się, że miasto realizuje kilka inwestycji w zakresie budownictwa komunalnego wspólnie z towarzystwami budownictwa społecznego.

Jak informuje Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska, miasto będzie realizowało budownictwo komunalne w lokalizacji ulic Stroma/Bytomska w Rudzie Śląskiej. Liczba mieszkań to około 50, metraż ok. 45 m2, standard jak w formule PPP, wszczęcie procedury w formule projektuj i buduj we wrześniu br.

Ponadto, MPGM TBS wraz z miastem Ruda Śląska planuje inwestycję mieszkaniową w rejonie ulicy Lisiej w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu. W pierwszym etapie ww. inwestycji powstaną 44 mieszkania.

Dodatkowo, miasto Ruda Śląska wraz z Towarzystwem Budownictwa Społecznego Dombud rozpoczęło współpracę polegającą na budowie trzech wielorodzinnych budynków mieszkalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, położonych w Rudzie Śląskiej w rejonie ul. Kędzierzyńskiej i ul. Ks. Czempiela.

99 mieszkań dwu i trzypokojowych o powierzchni od 46,72 m2 do 73,63 m2 oddawanych będzie w standardzie "pod klucz".

Kolejną inwestycję prowadzi Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy ulicy Piotra Tomanka w dzielnicy Orzegów w formule mieszkań na wynajem z docelową własnością – przy udziale partycypacji przyszłych najemców. Podstawowym założeniem najmu z docelową własnością jest wpłata połowy ceny zakupu mieszkania wyliczonej po ustaleniu kosztów związanych z realizacją inwestycji.

W sierpniu br. zostało wydane pozwolenie na budowę dla MTBS z Tarnowskich Gór (w którym Ruda Śląska ma udziały) na budowę 44 mieszkań w zabudowie szeregowej bądź jednorodzinnej. Budowa będzie prowadzona na terenie przekazanym aportem przez nasze miasto. Mieszkania te będą do wynajmu bądź wykupu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.