PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruda Śląska przejmuje pokolejowe mieszkania

  • HouseMarket.pl    17 października 2016 - 11:07
Ruda Śląska przejmuje pokolejowe mieszkania
W momencie zakupu przynajmniej jednego mieszkania w budynku z automatu zawiązuje się wspólnota mieszkaniowa. Pozostałe niesprzedane lokale przejmie miasto, które stanie się ich właścicielem (fot.rudaslaska.pl)

Ruda Śląska przejmuje pokolejowe mieszkania zakładowe w kilku budynkach w Chebziu. Dla ich lokatorów jest to w końcu szansa na pierwsze remonty od wielu lat.
Jak informuje ratusz w Rudzie Śląskiej, mieszkańcy kilku budynków w Chebziu znajdujących się przy ul. Dworcowej i Zabrzańskiej stoją przed dylematem. Mogą za niewielką kwotę nabyć zakładowe mieszkania od PKP, znajdują się one jednak w fatalnym stanie.

– Każdy z najemców musi sam podjąć decyzję. W momencie zakupu przynajmniej jednego mieszkania w budynku z automatu zawiązuje się wspólnota mieszkaniowa. Pozostałe niesprzedane lokale przejmie miasto, które stanie się ich właścicielem – wyjaśnia wiceprezydent Michał Pierończyk.

Zgodnie z zasadą funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych utworzony zostanie wtedy fundusz remontowy pozwalający realizować inwestycje i remonty, na które solidarnie składać się będą wszyscy lokatorzy.

Dopiero w momencie przejęcia mieszkań przez miasto będzie można ocenić stan techniczny budynków. Już teraz jednak wiadomo, że jest on fatalny.

– Nie jest to sprawa prosta. Przejęliśmy już ok 50 mieszkań pokolejowych, wcześniej także inne mieszkania zakładowe, i wiemy jakie budynki te wymagają nakładów – podkreśla wiceprezydent Pierończyk.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.