PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruda Śląska sama wybuduje mieszkania komunalne

  • JL    17 października 2016 - 09:16
Ruda Śląska sama wybuduje mieszkania komunalne
W Rudzie Ślaskiej przy ul. Czempiela powstaną trzy budynki wielorodzinne. Fot. Rudaslaska.pl

Ruda Śląska nie znalazła partnera prywatnego do budowy mieszkań komunalnych, więc wybuduje je sama.
50 mieszkań komunalnych powstanie w budynku u zbiegu ulic Stromej i Bytomskiej w Rudzie Śląskiej-Orzegowie. Będą liczyć ok. 45 mkw. Wszczęcie procedury w formule „projektuj i buduj” nastąpiło we wrześniu tego roku.

Czytaj też: Miasto zaproponowało mało atrakcyjne warunki?

 

Ruda Śląska zrealizuje także inne inwestycje mieszkaniowe – w Nowym Bytomiu, Orzegowie i Rudzie. MPGM TBS wraz z miastem planuje inwestycję mieszkaniową w rejonie ulicy Lisiej w Rudzie Śląskiej-Nowym Bytomiu. W pierwszym etapie tej inwestycji powstaną 44 mieszkania. Miasto wraz z Towarzystwem Budownictwa Społecznego Dombud rozpoczęło też współpracę polegającą na budowie trzech wielorodzinnych budynków mieszkalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Rudzie Śląskiej w rejonie ul. Kędzierzyńskiej i ul. Ks. Czempiela.

Przy ul. Kędzierzyńskiej i Ks. Czempiela powstanie 99 mieszkań dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 46,72 mkw. do 73,63 mkw. w standardzie pod klucz, gwarantując możliwość szybkiego zamieszkania zaraz po odbiorze. Mieszkania zostaną wyposażone w instalację elektryczną, wod.-kan., indywidualnego ogrzewania gazowego, RTV, telefoniczną i internetową. Najemcy wskazani przez miasto zwolnieni będą z obowiązku wpłaty partycypacji, która wynosi 25 proc. wartości mieszkania, a którą będą zobowiązani wpłacić pozostali najemcy. Pierwszeństwo do zawarcia umowy najmu będą miały osoby wychowujące co najmniej jedno dziecko własne lub przysposobione lub mające tytuł prawny do lokalu mieszkalnego należącego do zasobu mieszkaniowego miasta Ruda.

Kolejną inwestycję prowadzi Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy ulicy Piotra Tomanka w dzielnicy Orzegów w formule mieszkań na wynajem z docelową własnością – przy udziale partycypacji przyszłych najemców. W budynku znajdą się 44 mieszkania oraz garaż podziemny z 44 miejscami parkingowymi. Struktura mieszkań: 39 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od 49,84 mkw. do 55,66 mkw. oraz 5 trzypokojowych o powierzchni od 65,93 mkw. do 67,06 mkw. To mieszkania o wysokim standardzie zarówno wykończenia, jak i wyposażenia, w stanie pod klucz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.