Ruda Śląska, TBS-y: Od teraz będzie je budować MPGM

• Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Rudzie Śląskiej będzie mogło budować TBS-y.
• Pieniądze na nową działalność spółka ma pozyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego.
• Najpierw spółka wyremontuje zabytkowy budynek w centrum miasta.
Ruda Śląska, TBS-y: Od teraz będzie je budować MPGM
Tak wygląda projekt 44. TBS-ów, których budowa ruszy jeszcze w tym roku w Rudzie Śląskiej. Wkrótce miasto zacznie budować własne budynki (fot. UM Ruda Śląska)

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Rudzie Śląskiej będzie działać również jako Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Ma to być kolejny element polityki miasta, które stawia w ostatnim czasie na rozwój mieszkalnictwa.

Na swoją nową działalność MPGM chce pozyskać fundusze z Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. Jak wyliczają urzędnicy, BGK może dofinansować nawet 75 proc. inwestycji.

Najpierw remont, później budowa

Co ciekawe, MPGM nie tylko będzie budować mieszkania w formule TBS, ale także remontować istniejące już lokale. Jako pierwszy zostanie odnowiony zabytkowy budynek przy ul. Niedurnego 75, który do grudnia 2015 roku był w posiadaniu Huty „Pokój” i osoby prywatnej. Projekt remontu zakłada budowę lokali użytkowych na parterze i mieszkań na pierwszym piętrze.

Od 31 marca rudzka spółka funkcjonuje pod nową nazwą MPGM TBS. Przedsiębiorstwu podlega ponad 700 budynków w mieście.

Mieszkań będzie nawet więcej

Pomysł budowy TBS-ów w ramach MPGM to kolejna inicjatywa Rudy Śląskiej, aby zwiększyć liczbę mieszkań w mieście. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa 44 TBS-ów w dzielnicy Orzegów, a w niedalekiej przyszłości – 100 mieszkań TBS, które będą współfinansowane z budżetu miasta.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE