PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza budowa kanalizacji w Jaworznie

  • GK/mat. prasowe    4 października 2011 - 11:20
Rusza budowa kanalizacji w Jaworznie

Wkrótce rozpoczną się roboty kanalizacyjne w pierwszej z czterech dzielnic objętych unijnym projektem „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza I”.
W oczekiwaniu na „pierwsze wbicie łopaty”, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie przekazało już wykonawcy dokumentację projektową oraz dziennik budowy dla dzielnic Ciężkowice i Pieczyska.

Czytaj też: Jaworzno dostało 110 mln zł na kanalizację

Tym samym konsorcjum firm Insbud z Tarnowa i Wolimex z Limanowej, z którymi 25 sierpnia zawarta została umowa na budowę kanalizacji sanitarnej w wymienionych dzielnicach, przekazano oficjalnie teren budowy.

Czytaj też: Pół miliona na kanalizację w Jaworznie

Niebawem na ulicach pojawia się pierwsze maszyny i pierwsze wykopy. Prowadzone prace będą wiązały się z utrudnieniami w ruchu.

Czytaj też: Planują ulgi za podłączenie do kanalizacji

– Łącznie w Pieczyskach i Ciężkowicach powstanie 50 km kanalizacji oraz 8 przepompowni. Wartość prac zakontraktowanych w ramach inwestycji realizowanej w latach 2011 – 2014 opiewa na kwotę 50 mln zł brutto – wyjaśnia Rafał Kiljanek pełnomocnik projektu.

Wraz z przystąpieniem do prac w Ciężkowicach i Pieczyskach planowane są spotkania informacyjne z mieszkańcami.

– Na spotkaniu postaramy się przybliżyć mieszkańcom kwestie związane z pracami rozpoczynającymi się w osiedlu, harmonogramem prac, ewentualnymi utrudnieniami, a co najważniejsze, kwestie związane z technicznymi wariantami oraz możliwościami przyłączenia każdej posesji do sieci kanalizacyjnej – tłumaczy Józef Natonek prezes MPWiK.

Pierwsze spotkania planowane są w listopadzie. O ich dokładnej dacie i terminie każdy z mieszkańców zostanie poinformowany listownie. Zostaną także rozwieszone plakaty informujące o zbliżających się spotkaniach.

Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza I to jedna z największych miejskich inwestycji od kilkudziesięciu lat. W jej wyniku powstanie 86 km kanalizacji, ponad 4 km sieci wodociągowej, 14 tłoczni i przepompowni oraz Stacja Uzdatniania Wody.
Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (to łącznie 110 mln zł z 206,3 mln zł wartości całego projektu).

Inwestycja zakłada wzmocnienie spójności gospodarczej i społecznej na terenie realizacji inwestycji, poprawę stanu środowiska naturalnego, czystości wód i gleby, a także dostosowania gospodarki ściekowej gminy Jaworzno do wymagań Polski i Unii Europejskiej.

Prace prowadzone będą w dzielnicach Góra Piasku, Długoszyn, Ciężkowice i Pieczyska. Projekt zakłada również budowę Stacji Uzdatniania Wody na ujęciu „Piaskownia” wraz z siecią wodociągów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.