PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza druga edycja programu "Przyjazne Podwórko"

  • PAP    11 lutego 2014 - 14:51

Współfinansowanie tworzenia miejsc wypoczynku oraz placów zabaw dla dzieci na poznańskich podwórkach proponuje miasto Poznań w ramach programu "Przyjazne Podwórko". To druga edycja projektu skierowanego do wspólnot mieszkaniowych ze śródmieścia.
Celem programu jest polepszenie estetyki otoczenia budynków mieszkalnych w strefie śródmiejskiej miasta. Pomysłodawcom zależy na utworzeniu na podwórkach miejsc wypoczynku, placów zabaw dla dzieci, terenów zielonych, a także poprawy infrastruktury poprzez utwardzenie gruntu oraz budowę parkingu dla samochodów.

"Chcemy, żeby podwórza stawały się ładniejsze i bardziej przyjazne dla mieszkańców. Ten program ma również znaczenie społeczne, ponieważ podczas przygotowywania wniosku członkowie wspólnoty muszą ze sobą współpracować, a to nas bardzo cieszy" - powiedział PAP przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Program adresowany jest do wspólnot mieszkaniowych znajdujących się na terenie osiedli: Stare Miasto, Jeżyce, św. Łazarz, Wilda oraz Ostrów Tumski - Śródka - Zawady - Komandoria.

Jak zaznaczają organizatorzy współfinansowanie nakładów nie może przekraczać kwoty 20 tys. złotych dla jednej wspólnoty mieszkaniowej. W zależności od projektu rewitalizacji ustalona została wysokość współfinansowania, który wynosi od 30 do 50 proc. W budżecie na program przeznaczono 200 tys. złotych, a więc na rewitalizacje może liczyć 10 podwórek.

Wnioski można składać do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych do 31 maja 2014 roku. Decyzja o wyborze lokalizacji zostanie podjęta przez komisję, a wyniki opublikowane 20 czerwca.

W ramach poprzedniej edycji programu rekapitalizowano podwórka przy ul. Bukowskiej 13 i Palacza 8-10-12.

"To była pilotażowa edycja programu. Na pewno nie była ona przeprowadzona na taką skalę, na jaką chcemy organizować ten program" - zaznaczył Wiśniewski.

Od kilku lat miasto organizuje program "Odmień swoje podwórko", którego celem było wspieranie społeczeństwa i aktywizacja mieszkańców poprzez organizację warsztatów, gier i zabaw dla ludzi ze wspólnot mieszkaniowych. Jak zaznacza Wiśniewski, "Przyjazne Podwórko" jest dopełnieniem tego programu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: