PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza monitoring wizyjny Mysłowic

  • www.m-ce24.pl    8 sierpnia 2012 - 12:37
Rusza monitoring wizyjny Mysłowic

Na razie od sieci 4 kamer zainstalowanych w centrum miasto rozpoczyna realizację długo odkładanego i dyskutowanego projektu monitoringu wizyjnego.
Odbyła się konferencja na której zaprezentowano możliwości monitoringu. Jak podkreślał podczas konferencji prezydent Lasok, projekt ten jest bardzo ważny dla bezpieczeństwa miasta.

– Projekt ten połączony jest także z patrolowaniem miasta przez patrole rowerowe Straży Miejskiej oraz patrolami policji. – mówił prezydent – To co rozpoczynamy jest nowum dla Mysłowic.

Z kolei komendant straży miejskiej Ginter Płaza mówił o szczegółach projektu.

– Do końca roku miasto zapłaci za monitoring 27767 zł – mówił komendant Płaza – Kamery zainstalowane są w newralgicznych miejscach. Wspólnie z policją będziemy mogli uruchomić natychmiastowe reagowanie na zdarzenia, a nagrania wykorzystać jako materiał procesowy. Na razie w sieci są 4 kamery, ale rozbudowa systemu do kwestia czasu.

– Chcę podziękować za okazane zaufanie – mówił Zbigniew Szkaradnik, prezes firmy instalującej monitoring – Rozwiązanie zastosowane w Mysłowicach jest bardzo nowoczesne, cyfrowe, oparte na sieci światłowodowej, skalowalne, czyli jest możliwość instalacji następnych kamer w ciągu krótkiego czasu.

Jak wynikało z dalszych wyjaśnień, kamery o dużym powiększeniu optycznym pracują w trybie dzienno-nocnym. Podczas konferencji odbył się pokaz nagrań wykonanych przy użyciu zainstalowanych kamer na Rynku oraz na budynku urzędu miasta.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.