Rusza monitoring wizyjny Mysłowic

  • www.m-ce24.pl
  • 08-08-2012
  • drukuj
Na razie od sieci 4 kamer zainstalowanych w centrum miasto rozpoczyna realizację długo odkładanego i dyskutowanego projektu monitoringu wizyjnego.
Rusza monitoring wizyjny Mysłowic
Odbyła się konferencja na której zaprezentowano możliwości monitoringu. Jak podkreślał podczas konferencji prezydent Lasok, projekt ten jest bardzo ważny dla bezpieczeństwa miasta.

– Projekt ten połączony jest także z patrolowaniem miasta przez patrole rowerowe Straży Miejskiej oraz patrolami policji. – mówił prezydent – To co rozpoczynamy jest nowum dla Mysłowic.

Z kolei komendant straży miejskiej Ginter Płaza mówił o szczegółach projektu.

– Do końca roku miasto zapłaci za monitoring 27767 zł – mówił komendant Płaza – Kamery zainstalowane są w newralgicznych miejscach. Wspólnie z policją będziemy mogli uruchomić natychmiastowe reagowanie na zdarzenia, a nagrania wykorzystać jako materiał procesowy. Na razie w sieci są 4 kamery, ale rozbudowa systemu do kwestia czasu.

– Chcę podziękować za okazane zaufanie – mówił Zbigniew Szkaradnik, prezes firmy instalującej monitoring – Rozwiązanie zastosowane w Mysłowicach jest bardzo nowoczesne, cyfrowe, oparte na sieci światłowodowej, skalowalne, czyli jest możliwość instalacji następnych kamer w ciągu krótkiego czasu.

Jak wynikało z dalszych wyjaśnień, kamery o dużym powiększeniu optycznym pracują w trybie dzienno-nocnym. Podczas konferencji odbył się pokaz nagrań wykonanych przy użyciu zainstalowanych kamer na Rynku oraz na budynku urzędu miasta.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE